Idris Elba Luther filmiyle geri dönüyor

/
1 dakikalık okuma

Başarılı İngiliz aktör Idris Elba, uzun süredir beklenen Luther filmiyle izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şahane dedektif John Luther’la yeniden buluşmamızı sağlayacak film, Netflix’te yayınlanacak.

Yeni Luther filminde Idris Elba’yaCynthia Erivo ve Andy Serkis eşlik edecek.

Elba, yıllardır bir filmde Luther rolünü yeniden canlandırmak için lobi yapıyordu aslında. Bu dileği sonunda gerçek oldu. Luther dizisinin yaratıcısı Neil Cross, bu filmin de senaryosunu üstlenecek. Emmy adayı Jamie Payne ise yönetmen koltuğunda oturacak.

Luther filmi Netflix tarafından BBC ve Chernin Entertainment ile birlikte yapılıyor. Film, 2010 yılında başlayan ve BBC’de beş sezon yayınlanan Luther destanına olaylarının kaldığı yerden devam edecek. Ancak filmle ilgili diğer detaylar gizli tutuluyor.

Elba, BBC dizisi Luther’daki rolüyle dört Emmy Ödülü’ne aday gösterilmişti. En son “The Suicide Squad”da karşımıza çıktı. Önümüzdeki aylarda, başka bir Netflix projesi olan western türündeki “The Harder They Fall”da izleyicilerle buluşacak. Daha sonra George Miller’ın “Three Thousand Years of Longing” filminde rol olacak. “Sonic the Hedgehog 2″de Knuckles’ı seslendiren aktör şu sıralar yönetmen Baltasar Kormákur’un “Beast” filmini çekiyor.

Luther filminin detaylarını merakla bekliyoruz.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Şahsiyet dizisinin Meksika Uyarlaması Asesino del Olvido HBO Max'te

Sonraki Hikaye

Kurt Wallander serisinin dördüncü kitabı Gülümseyen Adam raflarda.

En Son Yazılar