K’nın Sesi’nden Polisiye Podcast Dizisi: Kıvılcım 

3 dakikalık okuma

İzmirde gerçekleşen şüpheli bir kadın ölümü… “İntihar” diye kapatılan bir dosya…

Kızı Kıvılcım’ın intihar ettiğine inanmayan bir anne…

Tüm engellere rağmen gerçeğin peşinde koşan, üç kuşaktan üç kadın: Polis Derya, fizik öğrencisi Nehir, emekli Leman… Bu üç kadın sadece Kıvılcım’ın şüpheli intiharı ardındaki gerçek ile değil kendi geçmişlerindeki kayıpların yası ile de yüzleşiyor.

K’nın Sesi Podcast, yeni bir format ile dinleyiciyle buluştu. Podcast dizisi Kıvılcım’ın ilk dört bölümü bu hafta yayına girdi. Kıvılcım, intihar ettiği iddia edilen genç bir kadının şüpheli ölümünün araştırıldığı polisiye türünde sürükleyici bir hikaye.

Kıvılcım aynı zamanda Türkiye’de kadınların merkezde olduğu ilk polisiye podcast dizisi olma özelliği ile de dikkat çekiyor. Kadın ve kuir hikayelerini merkeze alarak içerik üreten K’nın Sesi yapımı olan Kıvılcım’ı tüm podcast platformlarından ya da web sitesinden dinleyebilirsiniz.

Kıvılcım renkli karakterleri, zengin üslubu ve alanında yetkin oyuncu kadrosu ile dinleyenleri işitsel bir yolculuğa çıkarıyor. Ödüllü oyun yazarı Duygu Dalyanoğlu’nun kaleme aldığı senaryoyu, deneyimi Ankara Radyosu yıllarına dayanan Ayşenil Şamlıoğlu yönetiyor. Projede oyuncu olarak da yer alan bu ikiliye Nazlı Bulum, Ayça Damgacı, Erol Babaoğlu, Tilbe Saran, Gün Koper gibi deneyimli oyunculardan oluşan geniş bir kadro eşlik ediyor. Yapım koordinatörlüğünü Nihal Albayrak’ın üstlendiği oyunun ses tasarımı ve özgün müzikleri ise Beril Sarıaltun’a ait.

Dinleyicide merak uyandıran sürükleyici hikayesi ile arkası yarın tarzındaki radyo tiyatrosu formunu günümüz estetiğine uyarlayan podcast dizisi, her biri ortalama 20 dakikalık 8 bölümden oluşuyor. K’nın Sesi’nin 2020’den beri yayımlamış olduğu kısa oyunlardan da hatırlanacağı üzere üç boyutlu ses tasarımı ile kurgulanan podcastler dinleyiciyi tiyatro izleme deneyimine yaklaştırarak hayal gücünü de harekete geçiriyor.

Kıvılcım’ı Dinleyebileceğiniz Platformlar:

Spotify        Apple Podcastler      K’nın Sesi Web Sitesi

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Ölüm Elbisesi: Bir Komiser Guido Brunetti Macerası

Sonraki Hikaye

Mehmet Murat Somer ve Hop-Çiki-Yaya Polisiyeleri

En Son Yazılar