Idris Elba: “Bir Luther Filmi Yapmaya Çok Yakınız”

///
2 dakikalık okuma

İngiliz aktör Idris Elba verdiği bir röportajda sevilen BBC dizisi Luther‘ın sinema filmi olarak izleyicilerle buluşma ihtimali üzerine konuştu.

Ünlü oyuncu şu sıralar, 80’lerde çocukluk dönemine odaklanan yarı otobiyografik komedi dizisi In The Long Run‘da rol alıyor.

Elba bundan önce BBC dizisi Luther‘da Londra’nın Ciddi Suçlar Birimi’nde çalışan Dedektif Müfettiş John Luther‘ı canlandırıyordu. Dizi 2010’da ilk yayınlandığından bu yana beş sezonuyla izleyicilerle buluştu. Dizinin beşinci sezonu geçtiğimiz sene yayınlanmıştı. Luther’ın altıncı sezonunun yayınlanıp yayınlanmayacağıyla ilgili henüz kesin bir haber yok.

Fakat Idris Elba bir Luther filminin çalışmalarına başlamaya çok yakın olduklarını söylüyor: “Luther’ın bir sinema filmi olarak geri dönmesini çok istediğimi her zaman dile getirdim ve size şunu söyleyebilirim ki bir Luther filmi yapmaya çok yakınız.”

Elba, 2018’de de Luther filmi üzerine konuşmuştu: “Luther, 90’ların Seven ve Along Came A Spider gibi klasik filmlerini andıracak tüm içeriğe sahip. Luther filmi için bu yapımları şablon olarak kullanabileceğimizi düşünüyorum.”

Luther filmiyle ilgili haberleri ilk duyduğumuzda Idris Elba dizinin yaratıcısı Neil Cross‘un bu proje için fazlasıyla heyecanlı olduğunu söylemişti. O zamanlar filmle ilgili detaylar henüz belli olmasa da Idris Elba sinema filminde “daha çok cinayet, daha çok Volvo ve daha çok çatık kaşlı Luther” göreceğimizi söylemişti. Luther’ın bu filmle birlikte Londra’dan çıkma ihtimali olduğu da konuşulmuştu.

Idris Elba geçtiğimiz Mart ayında coronavirüse yakalanmıştı. Ünlü aktör şu anda tamamen iyileşmiş durumda ve kendisini önümüzdeki dönemde The Suicide Squad ve Concrete Cowboy gibi yapımlarda izleyeceğiz.

Projenin ayrıntılarını merakla bekliyoruz.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Elizabeth Moss Katil Candy Montgomery'yi Canlandırmaya Hazırlanıyor

Sonraki Hikaye

Çevrimiçi Ortama Taşınan Suç Festivali HIF Weekender 23 Temmuz'da Başlıyor

En Son Yazılar