Elizabeth Moss Katil Candy Montgomery’yi Canlandırmaya Hazırlanıyor

/
2 dakikalık okuma

Elizabeth Moss, “handmaid” şapkasını bırakıp eline balta almaya hazırlanıyor. Ünlü oyuncu, “Candy” isimli yeni mini dizide katil Candy Montgomery’yi canlandıracak.

Montgomery, görünürde mükemmel bir hayatı olan Texaslı bir kadındı ta ki kiliseden arkadaşı olan Betty Gore’u 1980’de baltayla öldürene kadar.

Dizinin hangi kanalda yayınlanacağı henüz kesin olarak belli değil. Projenin yaratıcı yapımcıları, Hulu’nun son gerçek suç dizisi “The Act”te de birlikte çalışan Nick Antosca ve Robin Veith. “Mad Men”in de senaristlerinden olan Veith, Elizabeth Moss’le birlikte yeni projenin yaratıcı yapımcılığını da üstlenecek.

Elizabeth Moss, Hollywood Reporter‘a verdiği bir röportajda projeyle ilgili şunları şöyle söylüyor: “Uzun zamandır bir anti kahramanı canlandırmak istiyor ve “Mad Men”den sonra Robin ile tekrar çalışabilmek için bir fırsat arıyordum. Robin bana gelip Texaslı katil bir ev hanımını canlandırmak isteyip istemediğimi sorduğunda direkt ‘nereyi imzalıyorum?’ dedim. Tabii bir de “The Act”te muhteşem bir iş çıkaran Nick Antosca ile de çalışma fırsatı bulacağım. Bu da muhteşem bir tatlının üzerine 100 tane kiraz koymak gibi bir şey.”

Elizabeth Moss’un rol aldığı son projesi “The Handmaid’s Tale”, dördüncü sezonunun yayın tarihini COVID-19 nedeniyle 2021’e ertelemişti. Kesin yayın tarihi henüz belli olmayan sezonun üçünü bölümünde Moss’u da ilk defa yönetmen koltuğunda göreceğiz.

Yeni projenin detaylarının yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

"Mad Men"in Yaratıcısı Matthew Weiner, FX Kanalı İçin Yeni Bir Gizem/Dramedi Dizisi Hazırlığında

Sonraki Hikaye

Idris Elba: "Bir Luther Filmi Yapmaya Çok Yakınız"

En Son Yazılar