“Mad Men”in Yaratıcısı Matthew Weiner, FX Kanalı İçin Yeni Bir Gizem/Dramedi Dizisi Hazırlığında

/
2 dakikalık okuma

Ünlü yapımcı ve yöntemen Matthew Weiner yeni bir proje hazırlığında olduğunu duyurdu.

Variety‘nin haberine göre, “Mad Men” dizisinin yaratıcısı Weiner, FX kanalı için yarım saatlik bölümlerden oluşacak yeni bir gizem ve dramedi (dram ve komedi unsurları bulunduran TV dizisi ya da sinema filmi) dizisi üzerinde çalışıyor. Weiner projenin senaristliğini, yaratıcı yapımcılığını ve yönetmenliğini de üstlenecek. Dizinin ana yapımcısı ise FX Productions.

FX kanalı henüz projeyle ilgili detayları paylaşmadı.

Bu dizi projesi hayata geçerse, Weiner’ın kablolu TV’ye dönüşünü simgeleyecek. “Mad Man” dizisi AMC kanalında yedi sezon boyunca yayınlanmıştı ve Weiner bu projede de yaratıcı, yönetmen ve yaratıcı yapımcı olarak yer almıştı. Dizi 116 defa Emmy Ödülü’ne aday gösterilmiş ve 4 defa En İyi Dizi dalında ödüle layık görülmüştü.

Weiner’ın son zamanlarda izlediğimiz projelerinden biri ise, Amazon Prime’da yayınlanan antoloji dizisi “The Romanoffs.” “Mad Man” dizisinin ünlü oyuncularının da yer aldığı dizi, Rus kraliyet ailesine mensup olduklarına inanan farklı insanları ele alıyordu. Matthew Weiner dizinin sekiz bölümünün tümünü yönetmiş ve çoğunun da senaristliğini üstlenmişti. Weiner’in “The Sopranos”, “Becker,” ve “Are You Here” gibi yapımlarda da imzası var.

FX kanalının bu heyecan verici projeyle ilgili yakın bir zamanda açıklama yapması bekleniyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Sherlock Holmes Ne Dinler?

Sonraki Hikaye

Elizabeth Moss Katil Candy Montgomery'yi Canlandırmaya Hazırlanıyor

En Son Yazılar