Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

2 dakikalık okuma

221B editörleri, bu haftanın seyir rehberinde, dijital platformlara yeni eklenen gerçek suç belgeselleri ve polisiye dizileri derledi.

Amerikan Kabusu

Netflix kataloğuna yeni eklenen gerçek suç belgesel dizisi Amerikan Kabusu, bir kadının eşiyle işbirliği yaparak kendi kaçırılmasını planlamakla suçlanmasını konu alıyor. 2015’te gerçekleşen olay, neredeyse gerçek bir Gone Girl hikâyesi.

amerikan kabusu polisiye diziler

Dedektif Forst

Remigiusz Mróz’un Forst adlı kitap serisinden uyarlanan bu Polonya yapımı polisiye dizi, açığa alınan bir dedektifin bir dizi cinayeti çözmek için bir gazeteciyle işbirliği yapmasını konu alıyor. Başrollerini Borys Szyc ve Zuzanna Saporznikow’un paylaştığı dizinin senaristleri içinde kitabın yazarı Mróz da yer alıyor. Dedektif Forst, şimdi Netflix’te.

dedektif forst polisiye diziler

Mare of Easttown

BluTV’ye yeni eklenen HBO Orijinal dizisi Mare of Easttown, Pennsylvania’nın küçük bir kasabasındaki bir dedektifin yerel bir cinayeti araştırması etrafında dönüyor. Craig Zobel’in yönettiği dizi başrollerine Kate Winslet ve Julianne Nicholson’u taşıyor.

mare of easttown polisiye diziler

Class of ’09

Class of ’09, 2009’da Quantico’daki okuldan mezun olan bir grup FBI ajanının ortak bir arkadaşlarının ölümü sebebiyle bir araya gelmesini konu alıyor. Kadrosunda Kate Mara, Brian J. Smith, Brian Tyree Henry ve Sepideh Moafi’nin yer aldığı dizi, Disney+’a yeni eklenenlerden.

class of 09

The Jewel Thief

Banka soyguncusu Gerald Blanchard’ın Avusturya’nın en değerli mücevheri ‘Sisi Yıldızı’ soygununun gerçekleştirmesini konu alan belgesel dizisi The Jewel Thief, soygun belgeseli meraklıları için şimdi Disney+’a yayında.

the jewel thief

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Harlan Coben Romanlarından Uyarlanan Polisiye Diziler

Sonraki Hikaye

'True Detective Night Country': Amerikan Doğaüstü Kurguları ve Robert W. Chambers'ın Sarı Kral Mitosu

En Son Yazılar