Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

1 dakikalık okuma

221B editörleri, bu haftanın seyir rehberinde, farklı dijital platformlara yeni eklenen gerçek suç belgeselleri ve polisiye dizileri derledi.

Beni Kandıramazsın

Harlan Coben’ın Fool Me Once isimli romanından uyarlanan Beni Kandıramazsın, bu hafta Netflix’e eklendi. Polisiye-gerilim türünde sürükleyici eserler veren ödüllü yazar Coben’ın romanları daha  önce Safe, Stay Close, The Stanger gibi dizilere uyarlanmıştı. Sekiz bölümden oluşan Beni Kandıramazsın, vefat etmiş eşini bebek kamerasında yakalayan Maya’yı takip ediyor. Başrollerini Michelle Keegan, Richard Armitage ve Joana Lumley’in paylaştığı dizi, şimdi Netflix’te.

beni kandıramazsın polisiye

Dolores: The Truth About Wanninkhof Case

Gerçek suç belgesel dizisi Dolores: The Truth About Wanninkhof Case 1999’da İspanya’da gerçekleşen 19 yaşındaki Rocío Wanninkhof cinayetini irdeliyor. Delil yetersizliğine rağmen halkın büyük baskısı sonucu tutuklanan maktülün annesi Dolores’in hikâyesini anlatan belgesel, BluTV’nin Discovery+ seçkisinde.

dolores polisiye dizi

Adamas

Babaları yılar önce bir cinayete kurban giden ikiz kardeşler Woosin ve Suhyeon, yıllar sonra cinayetin ‘adamas’ adı verilen bir okla işlendiğini öğrenir. Yıllar sonra geri açılan bir cinayet davasını konu eden Kore yapımı polisiye dizi Adamas, Disney+ kataloğunda gözden kaçanlardan.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'Şeytan Tepesi' BBC First'te Başlıyor

Sonraki Hikaye

Samuel L. Jackson Gerçek Suç Dizisi 'Fight Night'ın Başrolünde

En Son Yazılar