Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

2 dakikalık okuma

221B editörleri, bu haftanın seyir rehberinde; farklı dijital platformlara yeni eklenen gerçek suç belgeselleri ve polisiye dizileri derledi.

Köri ve Siyanür: Jolly Joseph Vakası

Hindistan yapımı gerçek suç belgeseli Köri ve Siyanür: Jolly Joseph Vakası, on yıl boyunca altı aile üyesini siyanürle zehirlediğinden şüphelenilen Jolly Joseph’i odağına alıyor. Olay üzerine çalışmış dedektif, avukat ve gazetecilerle yapılan röportajlar ve gerçek görüntülerle desteklenen belgesel, Netflix’e yeni eklenenlerden.

Köri ve Siyanür: Jolly Joseph Vakası

Sharp Objects

BluTV’ye yeni eklenen HBO Orijinal dizisi Sharp Objects, psikiyatrik hastalığının tedavisinin ardından iki genç kızın cinayetini çözmek için memleketine dönen suç muhabiri Camille Preaker’ın hikâyesini konu ediyor. Sekiz bölümden oluşan kısa dizi başrollerinde Amy Adams ve Patricia Clarkson’u taşıyor.

sharp objects

The Diana Investigations

GAİN’e yeni eklenen dört bölümlük Discovery+ belgesel dizisi The Diana Investigations, prenses Diana’nın Paris’teki ölümünü araştıran İngiliz ve Fransız dedektiflerin çalışmalarını kolektif bir biçimde ortaya koyuyor.

the diana investigations

Ejderha Dövmeli Kız & Örümcek Ağındaki Kız

Steig Larrson’un Milenyum üçlemesinden uyarlanan iki kült film Ejderha Dövmeli Kız ve  Örümcek Ağındaki Kız Prime Video’ya eklendi. 2018 yapımı Örümcek Ağındaki Kız’da Salander karakterine Claire Foy hayat verirken, 2011’in en iyi filmlerinden Ejderha Dövmeli Kız’ın başrollerini Rooney Mara ve Daniel Craig paylaşıyor.

ejderha dövmeli kız

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

221B Öneriyor: Tarikatları Konu Alan Belgeseller

Sonraki Hikaye

Roman İncelemesi: Çıplak Kalp

En Son Yazılar