Samuel L. Jackson Gerçek Suç Dizisi ‘Fight Night’ın Başrolünde

/
2 dakikalık okuma

Variety’nin özel haberine göre, Samuel L. Jackson, Peacock’un yakında başlayacak gerçek suç dizisi Fight Night: The Million Dollar Heist dizisinde Kevin Hart’la birlikte yer alacak.

Dizinin başrol oyuncusu Kevin Hart, aynı zamanda Will Packer’la birlikte yürütücü yapımcı olarak da görev alıyor. Dizi, Packer iHeartPodcasts ve Doghouse Pictures ile birlikte yapımcılığını üstlendiği “Fight Night” adlı podcast’ine dayanıyor.

1970 yılında Atlanta’da geçecek dizinin resmi açıklamasına göre, “Muhammed Ali’nin 1970’teki unutulmaz maçının gecesinde yaşanan silahlı bir soygunun bütün bir şehrin kaderini nasıl değiştirdiğini” anlatacak.

Dizide Jackson, New York’ta “the Black Godfather” olarak bilinen mafya lideri Frank Moten rolüne hayat verecek.

samuel l. jackson

Peacock’ta yayınlanacak dizinin yaratıcısı Shaye Ogbonna, Jason Horwitch ile birlikte showrunner olarak görev alacak. Harbeat, Will Packer Media ve iHeartPodcasts dizinin yapımcılığını paylaşırken ilk iki bölümün yönetmen Craig Brewer da onlara eşlik edecek.

Bu dizi sayesinde 2006 yapımı film Black Snake Moan’da birlikte çalışan Jackson ve Brewer’ı yeniden bir araya getirecek. Bu, aynı zamanda Jackson’ın son yıllardaki en son televizyon rolü olacak. Jackson, 2022’de Apple TV+ Orijinali The Last Days of Ptolemy Grey’in ardından Marvel-Disney+ dizi Secret Invasion’da rol almıştı.

Günümüzün en ünlü aktörlerinden Jackson, Tarantino’nun Pulp Fiction’undaki rolüyle Oscar ödüllerine aday gösterilmişti. İkili, o zamandan beri Jackie Brown, Django Unchained ve The Hateful Eight gibi projelerde de birlikte çalıştı. Jackson, Marvel’da canlandırdığı Nick Fury rölüyle de tanınıyor. Diğer önemli projeleri arasında Unbreakable, Glass, birkaç Star Wars filmi, Shaft ve Snakes on a Plane yer alıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

Sonraki Hikaye

Amazon'dan Yeni Bir Polisiye Uyarlaması: Criminal

En Son Yazılar