Amazon’dan Yeni Bir Polisiye Uyarlaması: Criminal

/
2 dakikalık okuma

Ünlü çizgi roman yazarı Ed Brubaker‘ın polisiye eseri Criminal, Amazon tarafından diziye uyarlanacak. Popüler çizgi romanın uyarlaması Prime Video‘da yayınlanacak.

Westworld ve Batman: Caped Crusader gibi dizilerde imzası bulunan Brubaker, polisiye yazarı Jordan Harper (Hightown, Gotham) ile birlikte dizinin yürütücü yapımcısı (showrunner) olarak görev yapacak. Bu görevde Brubaker ile Harper’a Sean Phillips ve Phillip Barnett da eşlik edecek. Phillips, çizgi romanın da çizeri ve Brubaker ile birçok ortak esere imza attılar.

Amazon MGM Stüdyoları’nın yöneticisi Nick Pepper, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Criminal, çizgi roman tarihinin en ikonik ekibi tarafından yaratılmış sevilen bir çizgi roman. Dünya çapındaki Prime Video müşterilerimizin bu hikayeyi hemen benimseyeceklerini biliyorum ve bu hikayeyi ekrana taşımak için Ed, Jordan ve ekiple birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.

Criminal dizisinin konusu ne?

Criminal dizisinin uyarlanacağı çizgi roman, suç hikayelerinin iç içe geçtiği bir dünyayı anlatıyor. Bu dünyanın merkezinde, birkaç nesildir suç ve cinayetle birbirine bağlanmış aileler yer alıyor.

Çizgi romanın yazarı Brubaker, dizi uyarlaması konusunda şöyle söyledi: “Sean ve ben on yılı aşkın bir süredir kitaplarımızda bu dünyayı inşa ediyoruz ve şimdi bunu Amazon için hayata geçirebilecek olmak inanılmaz.”

Dizinin çekim ve yayın tarihi henüz açıklanmadı. Aynı şekilde, oyuncu kadrosu da açıklanmış değil. Bununla beraber, çizgi romanın diziye uyarlanma çalışmaları hemen başladı.

Kaynak: https://episodedergi.com/tr/amazondan-yeni-bir-polisiye-uyarlamasi-geliyor-criminal/

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Samuel L. Jackson Gerçek Suç Dizisi 'Fight Night'ın Başrolünde

Sonraki Hikaye

Doç. Dr. Önder Özkalıpçı: “Vicdan Denen Şeyden Daha Güçlü Bir Adalet Mekanizması Yok“

En Son Yazılar