Guy Ritchie’den Young Sherlock Holmes Serisi Geliyor

2 dakikalık okuma

İskoçyalı yazar Arthur Conan Doyle’un 1887 yılında yarattığı Sherlock Holmes, dedektif hikayelerinin ve polisiye edebiyatın kalbinde yer alıyor. Yıllar içinde birçok uyarlamaya konu olan Sherlock Holmes, yeni bir seri ile dönmeye hazırlanıyor. Prime Video‘nun sipariş ettiği seri, Sherlock Holmes’ün gençliğini anlatacak ve ünlü İngiliz sinemacı Guy Ritchie tarafından yönetilecek.

Guy Ritchie, Robert Downey Jr. ve Jude Law’un başrollerde yer aldığı Sherlock filmlerini de yönetmişti. Guy Ritchie, Young Sherlock Holmes serisi ile birlikte 221B Baker Sokağı’na dönecek. İkonik Sherlock karakterini ise Hero Fiennes Tiffin canlandıracak.

Young Sherlock Holmes‘ün ilk sezonunun 8 bölümden oluşması bekleniyor. Ayrıca Young Sherlock Holmes, Andrew Lane’in Arthur Conan Doyle’un kaynak materyallerinden ilham alarak yazdığı 8 kitaplık roman serisine dayanacak. Serinin ilk kitabı Death Cloud, 2010’da yayımlanmıştı.

Serinin showrunner’ı ise Matthew Parkhill olacak. Matthew Parkhill daha önce Deep State ve Rogue gibi işlere imza attı. Dizi 19 yaşındaki Sherlock Holmes’e odaklanacak. Kendisini yeni yeni tanıyan genç ve toy Sherlock ilk davasını çözmeye çalışacak. Bu dava ise Sherlock’un hayatını sonsuza dek değiştirecek ve Sherlock efsanesini doğuracak.

Guy Ritchie de Young Sherlock Holmes ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Young Sherlock Holmes serisinde herkesin tanıdığını zannettiği dedektifin daha önce görülmemiş, hayal edilmemiş, heyecan verici yeni bir versiyonunu göreceğiz. Bu gizemli karakteri açığa çıkaracağız, motivasyonunun ne olduğunu bulacağız ve bir suç dâhisine nasıl dönüştüğünü öğreneceğiz.”

Bunun yanı sıra Amerikan CBS kanalı da Sherlock’un ünlü yardımcısını anlatacak “Watson” dizisini geliştirmeye devam ediyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Ilaria Tuti'nin 'Teresa Battaglia' Serisi Ekrana Uyarlandı

Sonraki Hikaye

İlk Alman Polisiyesi Olarak Bilinen, Hoffmann'ın "Matmazel De Scudéry" Kitabı Raflarda

En Son Yazılar