Dizi Dergisi Episode’un 4. Sayısında Kaçırmak İstemeyeceğiniz 10 İçerik

/
5 dakikalık okuma

Türkiye’de tematik yayıncılığın önemli ürünlerinden biri haline gelen (kardeş dergimiz diye demiyoruz tabii) Episode Dergi’nin 4.sayısı çıktı! Haziran-Temmuz tarihli 4.sayısında her sayıda olduğu gibi yabancı dizilere özel Episode ve yerli dizilere özel Episode Yerli olmak üzere çift kapakla çıkan Episode Dergi’de bu ay 13 Reasons Why ve Kaan Urgancıoğlu, özel röportajlarıyla yer aldılar.

episode 4 toplu

 

Yine her sayıda olduğu gibi bu sayıda da polisiye tutkunlarının  ilgisini çekecek, kaçırmak istemeyecekleri içerikler var. Biz de onlardan kısa kısa bahsettik.

Episode Dergi’nin çıkan her yeni sayısını dergi satan gazete bayilerinde, süpermarketlerde, kitap mağazalarında bulabilirsiniz. Tüm sayıların dijital versiyonuna tüm operatör ve işletim sistemlerinde kullanılabilen Dergilik uygulamasından ulaşabilir, indirimli online sipariş seçenekleri için dukkan.mylosyayingrubu.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dizi dünyasından haberler, özgün içerikler ve röportajların yer aldığı web sitesi EpisodeDergi.com‘u da takip etmenizi öneririz.)

Uğur Yücel Episode Dergi’de

Oynadığı dizi ve filmlerle, kamera arkasına her geçisinde ortaya koyduğu eşsiz işlerle Uğur Yücel, İçerde dizisindeki Kudret Sönmez rolünün hemen ardından Episode Dergi’de Koray Sarıdoğan’ın sorularını yanıtladı.

Vaktiyle Ahmet Ümit’in eserinden uyarlanan ve yerli dizi tarihinin fenomenlerinden olan Karanlıkta Koşanlar dizisine ve Uğur Yücel’in polisiyeyle ilişkisine dair kısımları özellikle seveceksiniz.

 

uğuryücel

 

Burak Aksak Röportajı

Leyla ile Mecnun, Ben de Özledim gibi dizilere imza atan yönetmen ve senarist Burak Aksak da Episode’un 4.sayısında. Burak Aksak, dizilere ve sinemaya dair hem eğlenceli hem de ilgi çekici sorularla Gökhan Tosun’un konuğu oldu, yeni filmi Dede Korkut Hikâyeleri: Zoraki Kahraman Salur Kazan’ı anlattı.

 

burakaksak

 

“Polisiyenin Karanlık Yüzü”

Her ne kadar polisiye edebiyat okurunun ilgi alanına pek girmese de Türkiye’de ucundan “polisiye” türünü yakalayan yapımların geneline sirayet etmiş “mafya dizisi” dalına dair çarpıcı ve sözünü esirgemeyen politik ve sosyolojik bir makale, Çağla Üren’in kaleminden.

çağlamafya

 

Youtube Fenomeni Sıfır Bir Ekibi

Adana’da çekilen ve sadece Youtube’da yayınlanarak bir fenomen haline gelen yerli dizi “Sıfır Bir”ekibi dopdolu ve çok dersler çıkarılacak bir röportajla Ayşe Balıbey’in konuğu.

sıfırbir

 

Better Call Saul’un Yıldızı Bob Odenkirk Episode’da

Ekran fenomenlerinden Breaking Bad’in spin 0ff’u olarak hazırlanan ve yeni sezon onayını geçtiğimiz günlerde alan Better Call Saul’ün yıldızı, Bob Odenkirk de özel röportaj konuklarından biri olarak Çağla Üren’in sorularını yanıtladı.

bettercallsaul

 

Prison Break’in Sıkı Elemanları Episode Dergi’de

Bu yıl ekranlara dönerek hayranlarını sevindiren ve çizgisini bozmadan devam eden Prison Break dizisinin başrol oyuncuları Wentworth Miller ve Dominic Purcell’ın yanı sıra Robert Knepper ve Sarah Wayne Callis de Sevtap Tuzcu’nun özel röportajıyla Episode Dergi’de.

prisonbreak

 

American Gods Özel Dosyası

2017’nin en önemli ekran olaylarından, Neil Gaiman’ın aynı adlı eserinden uyarlanan American Gods, yeni sayının yan dosyalarından biri. Diziye dair önemli satır arası notların anlatıldığı Deniz Turgay ve Ezgi Özcan imzalı yazılardan sonra American Gods’ı bambaşka bir bakış açısıyla izleyeceksiniz!

americangods

 

Doctor Who’ya Kuşbakışı

Başlık her şeyi anlatıyor: Tam yarım asırdır var olan ve en az bir o kadar daha var olacağa benzeyen Doctor Who dizisinin dününe, bugününe ve yarınına dair dopdolu bir inceleme Gökhan Tosun’un kaleminden Episode’da!

doctorwho

 

Emperyalizm Ekseninde “Taboo”

Tom Hardy’yi TV ekranlarına kazandıran karanlık ve leziz dizi Taboo’yu “insanlığın en büyük günahı emperyalizm” ekseninde inceleyen Kaya Heyse yazısı da Episode’da.

taboo

 

Ezel’in Senaristinden The Handmaid’s Tale İncelemesi

Ezel, Suskunlar ve 20 Dakika dizilerinin senaristi Pınar Bulut, ilk sayıdan beri sürdürdüğü Episode Dergi yazılarına bu sayıda, Margaret Atwood’un aynı adlı eserinden uyarlanan The Handmaid’s Tale dizisinin müthiş incelemesiyle devam ediyor.

damızlık

 

[su_divider top=”no” divider_color=”#000000″]

Promomini

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Yerli Polisiye Serisi "Çember" Başlıyor

Sonraki Hikaye

Polisiye Dizi Crossing Lines, Sony Channel Ekranlarında

En Son Yazılar