‘Parish’, ABD ile Aynı Anda TV+’ta

/
2 dakikalık okuma

Breaking Bad ve onun spin-off’u Better Call Saul‘un hayranlarının dört gözle beklediği yeni suç draması Parish, ABD ile aynı anda Türkiye’de TV+ platformunda yayına girdi.

Uzun zamandır merakla beklenen dizinin başrolünde Breaking Bad ve Better Call Saul dizilerinde Gus Fring karakterini canlandıran Giancarlo Esposito yer alıyor.

parish

BBC’de yayınlanan The Driver dizisinden uyarlanan yapım, Primetime Emmy Ödülleri’nde beş adaylık alan Giancarlo Esposito’nun canlandırdığı taksi şoförü Gray Parish etrafında dönüyor. Altı bölümden oluşan dizinin her bir bölümü 60 dakika sürüyor. ABD ile aynı anda her hafta yeni bir bölüm TV+’ta yayında olacak.

Parish Konusu

Lüks araba servisi sahibi ve şoförü Gracian ‘Gray’ Parish (Giancarlo Esposito), borca batmış, oğlunu şiddet yüzünden kaybetmenin yasını tutan ve hayatında yeni bir amaç bulmaya çalışan bir sürücüdür. Onun bu yolculuğu bizi, AT (Zachary Momoh) ile birlikte çalışarak vahşi ve nihilist bir suç hayatına sürükler.

Görünüşte dizi, çaresiz bir adamın suç hayatına geri dönmesini ve kendisini insan kaçakçılığı piyasasına ve oğlunun katilinin izine karışmış halde bulmasını anlatır. Ancak Parish, arka planda Gray’in iç çatışmasını araştırır. Yetenekli, kurnaz, emekli bir hırsız, kaçakçı ve aile babası olmak için suç dolu hayatından vazgeçmiş biri. Doğru planla, doğru konumlanmış müttefiklerle ve yeterince kurnazlıkla yenilenmiş bir amaç duygusu, ailesinin sevgisi ve oğlunun intikamını gerçekleştirerek her şeye sahip olacağına inanır.

Dizi boyunca Gray, amacını yaşamanın ve ailesini yakın tutmanın tek yolunun maskesini gerçekten düşürmek olduğunu keşfeder, bu da sevdiklerinden uzak tuttuğu gerçek benliğini ortaya çıkarmak ve kucaklamaktır.

Kaynak: Episode Dergi

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'The Sympathizer'dan Fragman ve Afiş Yayınlandı

Sonraki Hikaye

'Hesap Günü' | Roman İncelemesi

En Son Yazılar