Breaking Bad Sanal Gerçeklik ile Geliyor

/
1 dakikalık okuma

Breaking Bad de artık sanal gerçeklik dünyasına katılmaya hazırlanan dizi ve filmler arasında yerini aldı. 2013 yılındaki finalinin üzerinden geçen 4 yılda halen ciddi bir hayran kitlesi bulunan Breaking Bad, kanser hastası bir lise öğretmeni olan Walter White (Bryan Cranston)’ın soğukkanlı bir uyuşturucu kralına dönüşümünün öyküsünü anlatıyordu.

Breaking Bad VR1

 

Dizi bittikten sonra dizi üzerinden çeşitli projeler devam etti. Örneğin popüler bir spinoff, Better Call Saul geldi. Şimdiyse bir başka Breaking Bad projesi yolda. Breaking Bad’in yaratıcısı Vince Gilligan, Breaking Bad’i temel alan bir “oyun olmayan sanal gerçeklik deneyimi” için Sony Playstation ile çalışıyor. Proje, Sony’nin oyun bölümüyle Gilligan arasında “bilgisayar grafikleri”ni içeren bir işbirliğine dayanacak.

Breaking Bad, sanal gerçeklik projesiyle ortalığı kasıp kavurabilir mi? Bunu söylemek için henüz erken. Daha projenin detaylarını bile bilmiyoruz. Ancak ortada şöyle bir gerçek var ki sanal gerçeklik halen kültürel olarak çok da popüler olamamış durumda. Kim bilir, belki de Breaking Bad sanal gerçekliğe büyük bir yaygınlık kazandırabilir!

Episode Banner

Kaynak

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Yaz ve Sonbahar Döneminde İzleyebileceğiniz 8 Yeni Polisiye Dizi

Sonraki Hikaye

Mylos Yayın Grubu 9. Kadıköy Kitap Günleri’nde

En Son Yazılar