Yaz ve Sonbahar Döneminde İzleyebileceğiniz 8 Yeni Polisiye Dizi

/
5 dakikalık okuma

Şu ara sadece ilkbaharın son günlerini değil sevdiğimiz birçok dizinin de sezon sonu ya da final bölümlerini izliyoruz. Ancak canımız sıkılmasın. Çünkü yeni dönemde yepyeni diziler de izleyicilerle buluşmayı bekliyor. Bizler de dizileri takip eden okurlarımız için yaz ve sonbahar döneminde ekranlara gelecek bu yeni polisiye dizileri derledik. İyi seyirler dileriz.

9-1-1 (Dokuz Yüz On Bir)

911

Yayın tarihi henüz belli olmasa da son baharın ortalarında Fox’ta yayın hayatına başlayacak dizi, başkalarının hayatlarını korumak adına kendi hayatını ortaya koyan polisler, adli tıpçılar ve itfaiyecilerin hayatını konu alacak. Dizinin oyuncu kadrosunda American Horror Story’den tanıdığımız Angela Bassett yer alıyor.

The Crossing

The-Crossing-New-ABC-TV-Series-1

Yine son baharda ABC kanalında yayınlanmaya başlayacak polisiye dizi The Crossing, gelecekte yaşanan bir savaştan geçmişe kaçıp Amerika’da güvenli bir barınak arayan göçmenleri konu ediniyor. Göçmenlerden biri kaybolunca yerel şerif ve bir FBI ajanı kaybolan göçmen kadını aramaya başlıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda The Shield’ten Jay Karnes, House of Cards’tan Sadrine Holt ve Mad Dogs’tan tanıdığımız Steve Zahn yer alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=9LMkHLt1rx8

Deception

decep

Son baharda ABC’de izleyebileceğimiz bir diğer polisiye dizi olan Deception, bir skandal ile hayatı mahvolan ünlü bir ilizyonisti konu alıyor. Bu sihirbaz, her şeyini kaybedince yeteneklierini sergilemek için yeni yollar arıyor ve FBI’a danışmanlık hizmeti veren ilk sihirbaz olarak cinayetleri çözmeye başlıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=tEKCP4slr28

For The People
for the people

Son baharda ABC’de izleyebileceğimiz dizinin yapımcı koltuğunda Paul William Davies tarafından oluşturulan dizide, Grey’s Anatomy, Scandal, Private Practice ve How to Get Away with Murder’in yapımcısı Shonda Rhimes ve Betsy Beers otururken oyuncu kadrosunda ise “Mr. Robot” ve “The Good Wife” dizileri ile bilinen ABD’li aktör Ben Rappaport yer alıyor. Dizi,  New York’un Güney Bölgesi’ndeki “The Mother Court” adlı Federal Mahkeme’de hem savunma hem de kovuşturma için çalışan yeni avukatları konu alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=yGhtrRX_NSg

Reverie

reverie

Senaryosunu Extant’in yaratıcısı Micket Fisher’ın üstleneceği ve yine son baharda NBC’de izleyebileceğimiz polisiye- bilim kurgu dizisi Reverie, bir yapay gerçeklik simülatörünün piyasaya sürülmesinin ardından göreve çağrılan insan davranış uzmanı bir dedektifi konu alıyor.

Law And Order True Crime: The Menendez Murders

law

Her perşembe NBC kanalında izleyebileceğimiz yeni polisiye dizi, gerçek bir suç öyküsüne dayanıyor. 1989’da ailelerinin cinayetiyle yargılanan Menendez Kardeşler’in davasını anlatan dizinin oyuncu kadrosunda ise GusHalper ve The Sopranos’tan Eddie Falco yer alıyor.

Instinct

intimct

Son baharda, CBS kanalında izleyebileceğimiz dizi, yazar ve profesör olarak kendine yeni bir hayat kurmuş olan eski CIA ajanı Dylan Reinhart’ın NYPD’nin seri cinayetler işleyen bir katili yakalamak için kendisini tekrar göreve çağırmasını ve sonrasında yaşanan maceraları konu alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Alan Cumming, Lost’tan tanıdığımız Naveen Andrews ve Shameless’tan Bojana Novakoviç gibi önemli isimler yer alıyor.

Good Girls

good girls

Son baharda, NBC’de yayın hayatına başlayacak olan komedi dizisi, taşarı üç annenin çalışmaktan tükenmesi ve silah zoruyla yerel bir marketi soyarak kendilerini maceranın içinde bulmasını konu alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Mae Whitman, Matthew Lilard ve Manny Montana gibi isimler yer alıyor.

 

Kaynak: tvline.com

Çağla Üren

1994, Bakırköy doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Üniversite yıllarında çeşitli kültür sanat sitelerinde yazarlık yaptıktan ve kitap çalışmalarında yer aldıktan sonra medya sektörüne girdi. 2019'dan bu yana dış haber editörü olarak çalışıyor.

Önceki Hikaye

The Bad Batch: Keanu Reeves, Jim Carrey ve Jason Momoa Aynı Filmde

Sonraki Hikaye

Breaking Bad Sanal Gerçeklik ile Geliyor

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…