Benedict Cumberbatch Yapımcı Koltuğuna Oturdu, Yeni Filmini Anlattı

/
2 dakikalık okuma

Benedict Cumberbatch’in yapım şirketi SunnyMarch ve Hera Pictures işbirliğinde, uyarlama hakları satın alınan Megan Hunter’ın romanı “The End We Start From” filme uyarlanacak.

benedict-cumberbatch_0

Uyarlama filmler genelde vaktiyle yayımlanmış ve kendisini ispatlamış kitaplardan olsa da Megan Hunter’ın romanı henüz bu hafta yayımlandı.

Picador etiketiyle yayımlanan kitap, İngiltere’de yaşanan bir çevre krizinin ve Londra’nın sular altında kalmasının ardından kaos içindeki şehirden göç etmek zorunda kalan bir anneyi ve onun yeni doğan bebeğini anlatıyor.

“Çocuklarımıza Bırakacağımız Gezegen Hakkında”

Cumberbatch kitabı ve projeyi şöyle anlatıyor:

“‘The End We Start From, çarpıcı bir annelik hikâyesi. Megan, hayatta kalmaya çalışan bir ailenin çarpıcı ve ürkütücü hikâyesini yazdı ve bu da herkesin çocuklarımıza bırakacağımız gezegen hakkında durup düşünmesini sağlayacak. Bu hikâyeyi hayata geçirdiğimiz için çok heyecanlıyız.

221B Banner

Benedict Cumberbatch Yapımcı Koltuğunda

Cumberbatch’e bu projede Marshall, Adam Ackland ve Sophie Hunter da ortak yapımcılar olarak eşlik edecek.

Cumberbatch’in 2013’te kurduğu SunnuMarch şirketi, Matt Haig’in yolda olan kitabı “How to Stop Time” ve Geoffrey Household’un klasik İngiliz romanı Rogue Male’i de uyarlayacak. Firmanın TV kolu ise StudioCana tarafından destekleniyor ve Ian McEwan’ın The Child in Time”‘ı ile Edward St. Aubyn’in Patrick Melrose romanlarını uyarlıyor.

Geçtiğimiz günlerde duyurulan Benedict Cumberbatch’in bir diğer projesinin detayları için TIKLAYIN.

Kaynak: EpisodeDergi/Variety

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Ursula K. Le Guin'in Karanlığın Sol Eli Romanı Dizi Oluyor

Sonraki Hikaye

Cary Fukunaga'dan Yeni Dizi "The Alienist"

En Son Yazılar