Benedict Cumberbatch klasik Hitchcock filminin dizi uyarlamasında yer alacak

/
2 dakikalık okuma

Başarılı oyuncu Benedict Cumberbatch merakla beklenen The 39 Steps dizisinde başrolde karşımıza çıkacak.

Dizinin senarist koltuğunda The Revenant filminin de senaryosunu kaleme alan Mark L. Smith oturuyor. Yönetmenliğini de Edward Berger üstleniyor. Berge daha önce Cumberbatch’le  Patrick Melrose projesinde de çalışmıştı.

The 39 Steps, John Buchan’ın aynı isimli romanından uyarlama. Roman daha önce 1935’te Alfred Hitchcock tarafından sinemaya taşınmıştı.

The 39 Steps, klasik romanı günümüze uyarlayan, aksiyon dolu bir gerilim dizisi olarak izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Sıradan bir adam, Richard Hannay kendisini dünya düzenini sıfırlamaya yönetlik uluslararası bir komplonun içinde bulur. Bildiğimiz dünyayı değiştirecek 39 Adım vardır ve Hannay bunu gerçekleştirmek isteyenlere engel teşkil edecektir.

Orijinal The 39 Steps, Birinci Dünya Savaşı’nın hemen öncesinde geçen bir casusluk hikayesi. Hitchcock filminden sonra hikaye üç farklı uyarlamayla daha izleyicilerle buluşmuştu. Rupert Henry-Jones’un başrolde olduğu BBC yapımı film de bunlardan biri. Hikaye aynı zamanda uzun yıllar boyunca sahnelenen bir tiyatro oyununa da uyarlanmıştı. Benedict Cumberbatch ile yeniden izleyicilerle buluşacak hikayenin önceki uyarlamalardan epey farklı olması bekleniyor.

The 39 Steps’in yapım şirketi Anonymous Content’e, Chapter One Pictures ve Cumberbatch’in yapım şirketi SunnyMarch eşlik ediyor.

Dizinin ne zaman izleyicilerle buluşacağı henüz kesin değil. Ayrıntıları merakla bekliyoruz.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

221B Polisiye Festivali Pazar Programı

Sonraki Hikaye

Komiser Montalbano serisi ilk kez Mylos Kitap etiketiyle Türkçede!

En Son Yazılar