BBC dizileri ‘Vigil,’ ‘The Tourist,’ ‘The Responder,’ ve ‘Time’ ikinci sezon onayı aldı

3 dakikalık okuma

BBC, en yüksek reytingleri alan dört dram dizisini yeniledi – “The Tourist”, “The Responder”, “Vigil” ve “Time”.

Başrollerini Jamie Dornan ve Shalom Brune-Franklin’in paylaştığı gerilim “The Tourist”, 12 milyon izleyiciyle vizyona girenler arasında 2022’nin şimdiye kadarki en yüksek reyting alan draması oldu ve altı bölümün tamamı Ocak ayında BBC iPlayer’da en çok izlenen bölümlerdi.

2022’nin şimdiye kadarki en büyük ikinci yeni draması, 30 gün boyunca yaklaşık 10 milyon izleyiciyle buluşan Martin Freeman’ın başrol oynadığı suç dizisi “The Responder”. İlk sezon gibi, dizinin ikincisi de Liverpool’da çekilecek.

2021’de, Suranne Jones’un başrolde olduğu İskoçya’da geçen gizem temalı denizaltı dizi “Vigil”, 2018’deki “Bodyguard”dan bu yana İngiltere’nin en çok izlenen yeni dramasıydı. Birinci bölüm, 30 gün boyunca 13 milyondan fazla izleyici çekti, ve dizi genel olarak ortalama 12.6 milyon izleyiciye sahip oldu. İkinci sezon da İskoçya’da geçecek.

Başrollerini Sean Bean ve Stephen Graham’ın paylaştığı hapishane draması “Time”, dizi kategorisi genelinde 30 gün boyunca yaklaşık 12 milyon izleyiciyle 2021’in en yüksek performans gösteren yeni dizilerinden biriydi. İkinci sezon yeni bir kadroya sahip olacak ve tamamı kadınlardan oluşan bir hapishanede geçecek.

BBC içerik sorumlusu Charlotte Moore şunları söyledi: “BBC yaratıcı bir şekilde devam ediyor ve geçen yılki en büyük dört dramamızın geri dönüşü, BBC’deki hikaye anlatımının büyük ölçeğini ve çeşitliliğini gösteriyor.”

“The Tourist” 2. sezon, Christopher Aird ile birlikte All3Media’nın Two Brothers Pictures filminin baş yapımcılığını üstlenecek olan BAFTA adayı ve Emmy ödüllü yapımcılar ve senaristler Harry ve Jack Williams (“The Missing”) tarafından yazılmıştır.

“The Responder” 2. sezon eski polis memuru Tony Schumacher tarafından yazıldı ve BBC One ve iPlayer için Dancing Ledge Productions tarafından üretildi. Laurence Bowen ve Chris Carey, Dancing Ledge dizinin yürütücü yapımcılığını üstleniyor. Dancing Ledge’de azınlık hissesi olan Fremantle, küresel dağıtımı yönetiyor.

“Vigil” 2. sezon, Tom Edge tarafından yazılıp yaratıldı ve BBC One ve iPlayer için Screen Scotland tarafından desteklenen World Productions (“Line of Duty”) tarafından yapıldı. Simon Heath ve Jake Lushington, World Productions, Gaynor Holmes BBC ve Tom Edge tarafından yürütülüyor. ITV Studios, küresel dağıtımı yönetiyor.

“Time” 2. sezon Jimmy McGovern tarafından yazılmıştır ve BBC One ve iPlayer için bir BBC Studios yapımıdır.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Çok satan casusluk romanı “The Supernotes Affair” dizi oluyor

Sonraki Hikaye

M.J. Arlidge’in popüler kitaplarından uyarlanan suç gerilim dizisi “A State of Grace” yolda

En Son Yazılar