time

BBC First Dizisi ‘Time’ 2. Sezonuyla Ekranlara Dönüyor

/
4 dakikalık okuma

Sean Bean ve Stephen Graham’ın başrollerinde yer aldığı ilk sezonuyla büyük beğeni toplayan BBC First dizisi Time, ikinci sezonuyla ekranlara geri dönüyor.

Devrim Toyran’ın dizinin ilk sezonuna dair kaleme aldığı inceleme burada.

Üç kadın mahkumun dokunaklı yaşamını anlatan ve başrollerini Bella Ramsey, Jodie Whittaker ve Tamara Lawrance’ın paylaştığı yeni sezon, 30 Nisan Salı günü saat 21.00’de BBC First ekranlarına gelecek.

time

Time 2. Sezon Konusu

Bu sezon, birbirinden çok farklı üç mahkumun yaşamının anlatıldığı Time, bir kadın hapishanesindeki dokunaklı ve riskli hayatı konu alıyor. Carlingfold Hapishanesi’ne aynı gün gelen Jodie Whittaker’ın canlandırdığı Orla, Tamara Lawrance’ın canlandırdığı Abi ve Bella Ramsey’nin hayat verdiği Kelsey, bilmedikleri bir dünyayla yüzleşmek için bir araya geliyor. Üçlü, duvarların arasında yaşanan şiddet tehdidine rağmen, hiç beklemedikleri birçok duyguyla karşı karşıya kalıyor. Herkesin farklı hayat hikayesinin olduğu hapishanede bir bütün olma duygusunun mümkün olabileceği keşfediliyor. 

Yolları aynı hücrede kesişen üçlünün hikâyesi ilk bölümle birlikte anlatılmaya başlıyor. İlk kez hapse giren Orla, çocuklarını bakımevinden almaya ve hayatını yeniden yoluna koymaya çalışırken Abi, mahkum arkadaşlarının öğrenmesini istemediği hayati bir sırla boğuşuyor. Eroin bağımlısı genç Kelsey ise hayatını belirleyecek bir kararla karşı karşıya kalıyor. 

time

Tamara Lawrance konu hakkında yaptığı açıklamada “Bu sezon kayıp, kefaret, keder, aile, arkadaşlık ve aynı zamanda dönüşümle ilgili. Bence her karakter içinde bulunduğu koşullara göre evrim geçiriyor ve büyüyor. İzleyicilerin de bu üç kadının hikayesinden şefkat dolu yepyeni bir bakış açısı bulmalarını umuyorum” ifadeleriyle yeni sezondan beklentisini dile getirdi.

Game of Thrones ve The Last of Us dizilerindeki performansıyla ses getiren ünlü oyuncu Bella Ramsey ise Kelsey karakterini şu ifadelerle anlattı: “Kelsey hayat dolu 19 yaşında genç bir kız. Hayatta pek çok zorlukla karşılaşmış ve kaybolmuş. Erkek arkadaşı yüzünden başladığı bağımlılık da peşini bırakmıyor. Hayatını yoluna koymak için elinden geleni yapmaya çalışıyor. En başta Kelsey ile hiç benzemediğimizi düşünüyordum ve bu yüzden karakteri canlandırmak bana çok korkutucu geliyordu ama benzerliklerimizin farkına vardığımda benim için çok keyifli bir işe dönüştü.”

time


Doctor Who’nun sevilen oyuncusu Jodie Whittaker, “Oyuncu olarak senaryo okumaktan oldukça keyif alıyorum. Birincisi oldukça ses ve başarı getirmiş bir işin ikinci sezon senaryosunu okumak beni daha da fazla heyecanlandırdı. İlk sezondan bağımsız bir bakış açısı ve hikayeler anlatması da beni fazlasıyla etkiledi.” dedi.

Time (Zaman) 30 Nisan Salı günü saat 21.00’de BBC First ekranlarında olacak.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'The Never Game' Romanından Uyarlanan ‘Tracker’ FX'te Başlıyor

Sonraki Hikaye

Suç ve Bela Öyküleri | İnceleme

En Son Yazılar