Çok satan casusluk romanı “The Supernotes Affair” dizi oluyor

2 dakikalık okuma

İtalyan yapımcı Roberto Sessa (“The Sea Outside”), Kuzey Kore’de sahte 100 dolarlık banknot basmak için hassas bir planı araştırdıktan sonra Kamboçya’da bir hapishaneye düşen, CIA tarafından eğitilmiş bir İtalyan istihbarat görevlisi hakkında çok satan roman “The Supernotes Affair”in haklarını satın aldı.

Picomedia şefi Roberto Sessa, daha önce Alexandra Milchan’ın Los Angeles merkezli Emjag Productions tarafından satın alınan kitabı, Fransa’nın Series Mania festivali sırasında müstakbel ortaklarına sunduğu bilinen, üst düzey bir TV dizisine dönüştürmeyi planlıyor.

ABD, İngiltere ve Fransa da dahil olmak üzere 30’dan fazla ülkede yayınlanan “The Supernotes Affair”, Ajan Kasper olarak bilinen bir İtalyan ajanının gerçek hikayesine dayanıyor.

Roma merkezli Picomedia draması “The Sea Outside” ile hit olan kıdemli yapımcı Sessa, İtalyan gazeteci Luigi Carletti ve Ajan Kasper tarafından yazılan kitaptan hemen etkilendiğini söylüyor. Kısa süre önce hakları doğrudan yazarlardan satın almadan önce Milchan’ın seçeneğinin süresinin dolmasını beklemek zorunda kaldığını belirtiyor.

Sessa, kitapta para sahteciliğinin suçlularının CIA olarak gösterildiğine atıfta bulunarak, “Bu, muhtemelen Amerikalıları rahatsız edecek çok iddialı bir proje” dedi. “Bu hassas bir konu, Bu yüzden bunu İtalyan bakış açısıyla yapmak istiyoruz.”

Halihazırda muhtemel İngiliz ve Fransız ortaklarla – ve İtalyan ve İngiliz senaristlerle – görüşmelerde bulunan yapımcı, sekiz bölümlük gösteriyi İtalyanca, İngilizce ve Kamboçya dillerinde olmak üzere, önümüzdeki altı ay içinde yapmak için bir ortak yapım kurabileceğinden emin olduğunu söyledi.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

The Flight Attendant, yeni sezonuyla Mayıs'ta ekranlara geri dönüyor

Sonraki Hikaye

BBC dizileri ‘Vigil,’ ‘The Tourist,’ ‘The Responder,’ ve ‘Time’ ikinci sezon onayı aldı

En Son Yazılar