M.J. Arlidge’in popüler kitaplarından uyarlanan suç gerilim dizisi “A State of Grace” yolda

1 dakikalık okuma

Alman ZDF Enterprises, yazar-senarist M.J. Arlidge’in popüler kitaplarından uyarlanan yeni suç gerilim dizisi “A State of Grace”i geliştirmek ve ortak yapımcılığını üstlenmek için ödüllü İngiltere merkezli Endor Productions ile ortaklık kurdu.

Arlidge, 10 romandan oluşan çok satan koleksiyonunun ilk kitabı olan ve deriye bürünmüş suçluları alt eden Birleşik Krallık’ın en cesur suç savaşçısı Helen Grace’i konu alan ilk kitabı “Eeny Meeny”yi uyarlayacak. Bir saatlik altı bölümden oluşan bu dizide Grace, taktikleri şaşırtıcı olan sapkın bir seri katille karşı karşıya.

Endor’un genel müdürü Carlo Dusi’nin yanı sıra baş yapımcı olarak da görev yapacak olan Arlidge şunları söyledi: “Helen Grace, Southampton’ın Kara Şövalyesi, sorunlu, karamsar ama istisnai bir suç savaşçısı, ahlaki cesareti ve keskin zekası eşleşiyor.”

Anlaşma, Dusi ile dünya çapındaki satışları yönetecek olan ZDF Enterprises’ın ZDFE.drama direktörü Yi Qiao tarafından sağlandı. Qiao ve Endor Ürünleri Kurucu Hilary Bevan Jones da yönetici yapımcılık yapacak.

Endor Prods ile ortaklık yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Qiao şunları söyledi: “Matt Arlidge’in parlak hikaye anlatımı ve Endor’un birinci sınıf dramalar üretme becerileri kazanan bir kombinasyon oluşturuyor”.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

BBC dizileri ‘Vigil,’ ‘The Tourist,’ ‘The Responder,’ ve ‘Time’ ikinci sezon onayı aldı

Sonraki Hikaye

'Dexter’ın yapımcısı Daniel Cerone, Japon suç formatı ‘Connected’i uyarlayacak

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…