‘Dexter’ın yapımcısı Daniel Cerone, Japon suç formatı ‘Connected’i uyarlayacak

1 dakikalık okuma

Variety’nin özel haberine göre; “Dexter” ve “The Blacklist” yapımcısı Daniel Cerone’nin Japon suç draması formatı “Connected”ın Birleşik Krallık uyarlamasına dahil olduğunu açıkladı.

Cerone, projeye baş yapımcı olarak katıldı ve Birleşik Krallık prodüksiyon şirketi Envision Entertainment ile Japon yayıncı Nippon TV arasındaki ortak yapım anlaşmasından çıkan ilk proje olan şov için Birleşik Krallık yazarlar odasını yönetiyor.

İlk kez Salı günü Fransız drama festivali Series Mania’da potansiyel ortaklara sunulan “Connected” şu anda dağıtımcılar ve yayıncılar gibi uluslararası ortaklar arıyor. Formatın ilk versiyonu Nisan ayında Nippon TV’de yayınlanacak.

Araştırmacı podcast dizisi “Serial”den ilham alan format, “homebound dedektif” olarak bilinen bir dedektif markasına odaklanıyor (araştırmacı gazetecilik grubu Bellingcat gibi). İnternette ipuçları arayan grup, ileri düzey araştırma becerilerini kullanarak suçların temeline iniyor. Japon şovu, yine çevrimiçi bir ortamda yer alan Nippon TV’nin “Double Booking” dizisine dayanıyor.

Envision ve Nippon TV, uluslararası pazar için senaryolu projeler üretmek üzere ilk olarak Temmuz 2021’de ortaklık kurdu.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

M.J. Arlidge’in popüler kitaplarından uyarlanan suç gerilim dizisi “A State of Grace” yolda

Sonraki Hikaye

Peaky Blinders'ın yönetmeni dizinin finalinin 81 dakika olacağını doğruladı

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…