Ildikó Enyedi, “Angel’s Trompet” dizisinin pilot bölümünün çekimlerine bu ayın sonunda başlayacak

4 dakikalık okuma

Berlin’de Altın Ayı ödülünü kazanan ve “On Body and Soul” ile Oscar adayı olan Ildikó Enyedi, “Angel’s Trompet” (Angyaltrombiták) dizisinin pilot bölümünün çekimlerine bu ayın sonunda başlayacak. Kanlı ve esprili intikam hikayesi, 2021’de Hypewriter TV Series Pitch Forum’da üyeleri arasında Enyedi’nin de bulunduğu bir jüriye sunan Katalin Besenyei tarafından yazıldı. Film New Europe’un haberine göre proje ödülü aldı ve Enyedi sonunda projeye katıldı.

Hikaye, Macaristan’ın güneydoğusundaki Békés’te geçiyor. Ákos Erdős tarafından Paprika Studios aracılığıyla üretilen dizi, ilk halka açık gösterimini bu yılki Hypewriter yarışmasında sonbaharda yapacak. RTL Macaristan pilot bölümü yayınlayacak ve bu başarılı olursa tam bir sezon yapılacak.

Serinin iki kahramanı, insan kaçakçılığı kurbanı olan ve şu anda Macaristan’da korunaklı bir konaklama biriminde yaşayan Anna ve Jázmin’dir. Jasmine’in 15 yaşındaki kız kardeşi Bella’nın da yurtdışına gitmiş olabileceğini öğrendikten sonra onu kurtarmak, mafyadan intikam almak ve sonunda özgür olmak için yola koyulurlar.

“Ildiko pilot bölümün görsel tasarımında, bunun bir halk masalı olduğunu ya da daha doğrusu, saçmalığı ve mizahı nedeniyle ona Joel ve Ethan Coen’in ‘Fargo’sunu hatırlatan bir balad olduğunu yazdı, ama aynı zamanda iki kızın oldukça gerçek dışı ve yine de çok yakın bir dostluğu hakkında” dedi Besenyei FNE’ye. Bu güzel bir tesadüftü çünkü senarist “Angel’s Trompet”i en başından bir balad olarak tasavvur etmişti ve ilk ilhamlarından biri “Fargo”ydu.

Dizinin gerilim ve suç türleriyle güçlü bağları var, ancak tamamen yetersiz iki aksiyon kahramanı intikam almaya çalıştığı için birçok komik duruma neden oluyor. Besenyei, “Macaristan kırsalına saygılı bir mizahla yaklaşmak istiyoruz” dedi.

Ana karakterler Niké Kurta ve Emma Baranyi tarafından canlandırılacak. Niké Kurta, Attila Szász’ın yönettiği ve yapımcılığını Szupermodern Studio’nun yaptığı “Eternal Winter”da (Örök tél) yardımcı bir rol oynadı. Kısmen Enyedi’nin yönettiği ve yapımcılığını HBO Macaristan’ın üstlendiği “Terapi” (Terápia) dizisinde rol aldı ve aynı zamanda Attila Gigor’un yönettiği ve KMH Film’in yapımcılığını yaptığı “Well” (Kút) dizisinde bir seks işçisini canlandırdı. Baranyi, Budapeşte’deki Tiyatro ve Film Sanatları Üniversitesi’nde üçüncü sınıf oyunculuk öğrencisidir. Besenyei, “Herkesin onu tanımasının zamanı geldi çünkü o çok yetenekli ve sevimli bir fenomen” dedi.

Yapım tasarımcısı Imola Láng, Enyedi ile birlikte yapımcılığını Inforg-M&M Film’in, ortak yapımcılığını Komplizen Film, Pyramide Productions ve Moliwood Films’in üstlendiği “The Story of My Wife”da (A feleségem története) birlikte çalıştı.

Besenyei, Romanya’nın Cluj-Napoca kentindeki Sapientia Macar Transilvanya Üniversitesi’nden film yönetmenliği bölümünden mezun oldu. 2017’de kısa film festivali Friss Hús Uluslararası Yarışması’nın yarışma programı için seçilen “My Father’s Doctor Doesn’t Practice” (Apám orvosa nem praktizál) dahil olmak üzere birkaç kısa film yönetti.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

İspanya'dan yeni bir siyasi polisiye: “The Executioners”

Sonraki Hikaye

Ahlak Savaşçıları

En Son Yazılar