İspanya’dan yeni bir siyasi polisiye: “The Executioners”

3 dakikalık okuma

Madrid merkezli yapımcı Dexiderius Producciones’den César Martínez, yazarlar Rodrigo Martín Antoranz ve Pedro García Ríos ile mini dizi “Verdugos” (“The Executioners”) için birlikte çalışıyor.

“The Executioners”, 21-24 Haziran tarihlerinde İspanya’nın Toledo kentinde düzenlenen bu yılki Conecta Fiction & Entertainment’da sunuluyor.

Geçmiş ve bugün arasında salınan “The Executioners” ilk olarak 1996 yılında İspanya’nın kuzeyindeki Navarra eyaletindeki küçük bir Bask kasabasında geçiyor. Hikaye, terk edilmiş eski bir madeni keşfetmek için yola çıkan 12 yaşındaki dört maceraperest çocuğu takip ediyor. Derinlerde bir yerde, bir işadamının Bask kökenli ayrılıkçı örgüt ETA tarafından esir tutulduğunu keşfederler – bu, haberlerde yaygın olarak bildirilen bir adam kaçırma olayıdır. Ayrılıkçılar, rehinenin ailesinden fidye talep ederek, ödenmezse üç gün içinde onu infaz etmekle tehdit ediyor.

Çocuklar şok edici bir sırrı ortaya çıkardıktan sonra, adamın hayatını kurtarmaya kararlı hale gelirler. Çocuklardan biri için bu, sonuçlarıyla gelecekte mücadele edeceği bir karardır.

Martínez, “The Executioners” özgünlüğü ve öncülünün etkisiyle şaşırtıyor, diyor. Olası bir infaz için ürkütücü bir geri sayımla karşı karşıya olan bir rehine, birden olası kurtuluşu dört çocukta bulur. “Kendi içinde zaten macera, korku, belirsizlik, aynı zamanda ritim ve gerilim içeren bir öncül.”

Martínez, “Hikaye,” diye ekliyor, “Navarrese Pireneleri’ndeki bir kasabada geçiyor, ancak Napoli’de Mafya’nın omertà’sıyla veya IRA bombalarıyla harap olan Belfast’ta da geçebilir. Her yerde, yerelin ötesinde ve İspanyol izleyiciler için yakın ve acı verici olduğu için, ‘The Executioners’daki çatışma evrenseldir, herhangi bir toplumda tipiktir ve dünyadaki herhangi bir izleyici için tanımlanabilir.

Bu evrensellik, genç kahramanların hayatlarında da kendini gösteriyor, diye belirtiyor. “İnsan çocuklukta yaşar, olgunlukta hatırlar. Çocuk izleyici macera arayışıyla özdeşleşecektir; yetişkin kendine bakacak, olduğu çocuğu merak edecek. ”

The Executioners”, İspanyol senaristler birliği ALMA ile işbirliği içinde düzenlenen Conecta Fiction’ın Pitch Clips bölümünde yer alan altı projeden biri.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

McDonald & Dodds üçüncü sezonuyla ITV'ye dönüyor

Sonraki Hikaye

Ildikó Enyedi, “Angel’s Trompet” dizisinin pilot bölümünün çekimlerine bu ayın sonunda başlayacak

En Son Yazılar