sherlock filmi

Yeni Sherlock Filmi, 25 Aralık 2020’de Gösterimde

/
2 dakikalık okuma

Sherlock Holmes tutkunları, dizinin 5. sezonuna dair belirsizlik nedeniyle uzun süredir üzgün, hatta öfkeli. O halde filmini verelim! Gerçi ona da çok var ama yine de bir şeydir değil mi? Robert Downey Jr. ile Jude Law’un başrolde olduğu üçüncü Sherlock filmi, 25 Aralık 2020’de yani Noel’de gösterime girecek…

Arthur Conan Doyle’un ölümsüz eseri, uzun süredir Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın başrolü üstlendiği BBC dizisiyle gündemde. Dizinin 4. sezonu, 2017’nin başında yayınlanmıştı malumunuz. Devamı gelmedi… İşaret edilen tarih, 2020, o da kesin değil maalesef.

Neyse ki dünyanın en ünlü dedektifinin beyazperdedeki serüveni sürüyor. Guy Ritchie’nin ilk ikisini yönettiği Robert Downey Jr. ile Jude Law’lu seri, geri dönüyor. Üçüncü filmde yine bu iki isim, Sherlock Holmes ile Dr. Watson’ı canlandırıyor. Warner Bros.’un filmi gösterime sokacağı tarihse 2020 Noel’i yani 25 Aralık 2020.

SHERLOCK HOLMES: A GAME OF SHADOWS

Evet, daha 2,5 yıldan fazla süre var farkındayız ama en azından dönüş tarihini bilmek bile önemlidir diye düşünüyoruz.

Filmin yönetmeni henüz belli değil

Senaryosunu Narcos ve Hannibal gibi iki önemli dizide çalışan Chris Brancato’nun yazdığı filmin adı da yönetmeni de belirsiz henüz. Son haberlere göre Guy Ritchie filmle ilgileniyor ama Warner Bros. kararını vermiş değil.

SherlockHolmesGamesOfShadows-1-920x626İlk iki film, 1 milyar doların üzerinde gişe yapmıştı

90 milyon dolar bütçeli, 2009 tarihli ilk film Sherlock Holmes, gişede 500 milyon doların üzerinde gelir elde etmişti. 2011 tarihli Sherlock Holmes: A Game of Shadows ise ilk filmi az farkla geçti. Film, 125 milyon dolarlık bütçesine karşılık toplam 545 milyon dolar kazandırmıştı yapımcısına…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

condor
Önceki Hikaye

Casusluk Draması Condor, 6 Haziran'da Başlıyor

221b 15. sayı
Sonraki Hikaye

221B, 15. Sayısı: Gerçekten Kurguya Polisiye

En Son Yazılar