condor

Casusluk Draması Condor, 6 Haziran’da Başlıyor

/
1 dakikalık okuma

Sydney Pollack’ın yönettiği 1975 tarihli klasik casusluk filmi Three Days of the Condor‘un (Akbabanın Üç Günü) televizyona uyarlanacağını daha önce duyurmuştuk. Dizi, ete kemiğe büründü çoktan. 6 Haziran’da ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkacak Condor‘dan uzunca bir fragman daha geldi üstelik…

Sinemanın yaşayan efsanelerinden Robert Redford’un başrolünde olduğu Akbabanın Üç Günü‘nün izinden giden Condor, CIA analisti Joe Turner’ın merkezinde olduğu hızlı ve bol aksiyonlu bir casusluk draması.

10 bölümlük dizide başrolde Max Irons (kendisi usta aktör Jeremy Irons’ın oğlu olur, belirtelim) yer alıyor. Genç Irons, Redford’un filmde canlandırdığı Turner rolünde.

Efsanevi filmin TV uyarlaması

Ona eşlik eden isimler de yabana atılacak cinsten değil. Oscar’lı oyuncu William Hurt, uzun süre sonra setlere dönen Mira Sorvino, Brendan Fraser ve Bob Balaban, başlıca rolleri üstleniyor.

condor

Kamera önü de arkası da sağlam

Kamera arkası da bir o kadar güçlü dizinin. İlk bölümünü Alias, Scrubs ve Parenthood ile tanınan Lawrence Trilling’in yönettiği dramanın yaratıcıları, Lucky Number Slevin‘ın senaristi Jason Smilovic ve Todd Katzburg.

Condor, ilk bölümüyle 6 Haziran’da Audience Network’de…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

The-House-That-Jack-Built-05-photo-by-Zentropa-Christian-Geisnaes
Önceki Hikaye

Lars Von Trier'den "The House That Jack Built"

sherlock filmi
Sonraki Hikaye

Yeni Sherlock Filmi, 25 Aralık 2020'de Gösterimde

En Son Yazılar