‘Venedik’te Cinayet’ Cuma Günü Vizyonda

/
1 dakikalık okuma

Agatha Christie’nin Elmayı Yılan Isırdı adlı romanından uyarlanarak hazırlanan Venedik’te Cinayet bu hafta vizyona giriyor. Polisiye gerilimi doğaüstü unsurlarla buluşturan bu film uzun zamandır bekleniyordu.

venedik'te cinayet

Venedik’te Cinayet’in hem yönetmen koltuğunda hem de başrolünde Oscar ödüllü oyuncu Kenneth Branagh yer alıyor. Filmde Branagh, ünlü dedektif Hercule Poirot’a hayat veriyor. Venedik’te emekliliğini yaşayan Poirot, terk edilmiş ve hayaletli bir binada düzenlenen bir seansa isteksizce katılır. Ancak konuklardan birinin öldürülmesi, Poirot’yu gölgeler ve sırlarla dolu karanlık bir dünyaya sürükleyecektir. 

Filmin oyuncu kadrosunda Branagh’ın yanı sıra; Kyle Allen, Camille Cottin, Jamie Dornan, Tina Fey, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly, Riccardo Scamarciove Oscar ödüllü Michelle Yeohgibi yıldız isimler yer alıyor.

Film, müzikleriyle de dikkat çekiyor. Filmin bestecisi, Joker için bestelediği müzikler ile Oscar, Grammy, Bafta ve Altın Küre ödüllerini kazanan İzlandalı besteci Hildur Guđnadóttir.

Venedik’te Cinayet, 2017 yapımı Doğu Ekspresinde Cinayet ve 2022 yapımı Nil’de Ölüm filmlerinin yapımcılarını tekrar bir araya getirdi. Filmin yapımcılığını Kenneth Branagh, Judy Hofflund, Ridley Scott ve Simon Kinberg üstleniyor.

Venedik’te Cinayet 15 Eylül Cuma günü izleyicilerle buluşacak.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

Sonraki Hikaye

Komiser Montalbano Serisinin Beşinci Kitabı 'Tindari Gezisi' Raflarda

En Son Yazılar