Pedofil golfçünün mahkûmiyetinin ardından, ‘Undercover Underage’ 2. sezon için yenilendi

2 dakikalık okuma

Discovery+, 24 Mart’ta yayınlanan ilk sezon finalinin öncesinde, 2. Sezon için “Undercover Underage”ı yeniledi.

1.sezon, Powell internette bir çocuk gibi davranarak, seks peşinde koşan profesyonel golfçü Daniel Bowling’in mahkumiyetine yol açtığı için dikkate değerdi. Bölümünün yayınlanmasından bir gün sonra, Bowling bir savunma anlaşmasını kabul etti ve üç yıl hapis cezasına çarptırıldı.

“SOSA’daki amacımız, çocukların çevrimiçi cinsel istismarını ve sömürüsünü önlemeye yardımcı olmaktır. Powell, “Bu iş çevrimiçi bazı kötü aktörleri belirlemekten daha fazlasını gerektirir – farkındalığı artırmayı ve bir toplumu çevrimiçi seks suçları sorununu birlikte çözmesi için güçlendirmeyi gerektirir” dedi.

Discovery Suç ve Araştırma İçerik Başkanı Jason Sarlanis, “‘Bu projede gördüğünüz yoğun ve tehlikeli çalışma, neyse ki artık çocukları istismar edemeyen Daniel Bowling’in yakın zamanda mahkumiyetine yol açtı” dedi. “Bu, adalet için gerçek bir zafer ve çocukların internette kendilerini daha güvende hissetmelerini ve olmalarını sağlamaya yönelik sarsılmaz özverilerinden dolayı Roo ve SOSA’daki ekiple gurur duyuyoruz. Bu yıl Discovery+’ya gelecek olan yeni bir sezonla çalışmalarını belgelemeye devam etmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

“Undercover Underage”ın 1. Sezon finali 24 Mart’ta Discovery+’da yayınlandı. İlk sezonda mahkumiyet alan Daniel Bowling’in tutuklanma videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Whitney Cummings, Fox'un suç antolojisi “Accused”da yer alıyor

Sonraki Hikaye

Gabrielle Union, 'Truth Be Told' 3. sezonunda yardımcı başrol olacak

En Son Yazılar