“Türkiye’yi Sarsan Davalar” Yeni Sezonuyla GAİN’de

/
2 dakikalık okuma

İşkenceden ruh çağırma seanslarına uzanan ilginç bir suikast iddiası, sonu mahkemede biten otomobil yarışları, erkek gibi giyinmekten hoşlanan Melek Hanım’ın kalp kırma hikâyeleri, hakemi döven kalecinin heykeltıraş görüşüne başvurulan davası, siyaseti karıştıran iftiralar…

“Türkiye’yi Sarsan Davalar” her biri şaşırtıcı olduğu kadar topluma ve dönemine ışık da tutan 15 gerçek hikâyeyle GAİN’de.

Siyaset sahnesinde, yeşil sahada veya bir yarış pistinde; kısaca hayatın her alanında yaşanan gerçek hikâyeler, resmi tarih anlatısının ötesine geçerek Türkiye’yi farklı boyutlarıyla anlama imkânı sunuyor. Üçüncü sezonuyla dönen “Türkiye’yi Sarsan Davalar” tarih sahnesine farklı açılardan ışık tutuyor. Toplumu derinden etkilemiş, şaşırtıcı hikâyeleri ve sıra dışı karakterleriyle çok konuşulmuş davalar, özgün bir belgesel anlayışıyla kısa formatta seyirciyle buluşuyor.

1939’da bir heykeltıraşın ve meteoroloji uzmanlarının görüş bildirdiği “hakemi döven kaleci” davası, Türkiye’nin ilk otomobil yarışında erkek rakiplerini geride bıraksa da başarısı “şartname” engeline takılınca mahkemelik olan Samiye Hanım’ın hikâyesi, erkek kıyafetleri giyen Melek Hanım’ın genç kadınları kandırıp nişanlanınca mahkemelik olması gibi pek çok sıra dışı olayın detaylarıyla anlatıldığı “Türkiye’yi Sarsan Davalar”, 15 bölümlük üçüncü sezonuyla ekranlara geliyor.

“Türkiye’yi Sarsan Davalar” her salı yeni bölümüyle GAİN’de.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Türkiye'nin Yapay Zekâyla Hazırlanan İlk Çizgi Romanı Yayınlandı

Sonraki Hikaye

Russell Lewis: 'Colin Dexter'ın romanları, Başkomiser Morse'u polisiye edebiyatın ölümsüzleri arasına yerleştirir'

En Son Yazılar