Tuna Kiremitçi ‘den Polisiye Roman: Mezun Cinayetleri

/
1 dakikalık okuma

Müzisyen kimliğiyle de bilinen, romanları 17 dile çevrilen Tuna Kiremitçi, ilk polisiye romanıyla okurların karşısına çıktı. Mezun Cinayetleri, Doğan Kitap etiketiyle Nisan 2021’de raflarda yerini aldı.

İstanbul’un köklü liselerinden birinin aşure gününde, mezunlardan işadamı Murat Karaağaç lise binasının çatısından düşerek ölür. Fakat şüpheli görünen vakayı araştırmaya başlayan Başkomiser Perihan Uygur’un soruşturması yukarıdan gelen emirle engellenir. Ancak bu mezun cinayetlerinin sadece ilkidir. Cinayetler devam edecek, Perihan Uygur ekibiyle birlikte ardında hiçbir iz bırakmayan katilin peşine düşecektir. 

Tuna Kiremitçi ilk polisiye romanı Mezun Cinayetleri’nde yepyeni bir kadın başkahramanla tanıştırıyor okuru: Vahşi cinayetleri aklı, tecrübesi, sakinliğiyle çözen Başkomiser Perihan Uygur…

Tuna Kiremitçi Hakkında:

1973ʹte Eskişehirʹde doğdu. İlk edebiyat ürünleri 1991ʹde Varlıkʹta okurlarla buluştu. İnsan ilişkileri üzerine, bazıları sinema ve tiyatroya uyarlanan ve Fransızcadan Çinceye,  Arapçadan İtalyancaya 17 dilde yayımlanan romanlar yazdı. Ulusal gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaptı. Aynı zamanda müzik çalışmalarıyla da tanınan Kiremitçiʹnin besteleri kendisi dışında farklı sanatçılar tarafından da seslendirilmiştir.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Melih Esen Cengiz’in Kaleminden: Bir Kadın Bir Cinayet

Sonraki Hikaye

İspanyol senarist ve yönetmen Oriol Paulo'nun yeni dizisi Şantaj Netflix'te yayında

En Son Yazılar