sherlock 4. sezon

Steven Moffat, Sherlock’un Muhtemel Sezonu Üzerine Konuştu

/
2 dakikalık okuma

BBC Sherlock uyarlamasının yapımcısı ve yazarlarından Steven Moffat, “Sherlock devam edecek mi, bitti mi, yeni sezon olacak mı?” sorusuna dair açıklamalarda bulundu.

sherlock_series_4

Uzun sezon aralarına rağmen ekran fenomeni niteliğinden ödün vermeden 4.sezonu geride bırakan BBC’nin Sherlock uyarlaması, 4.sezonun öncesinde yapılan birtakım açıklamalardan ötürü “Sherlock final mi yaptı, Sherlock bitti mi, Sherlock 5.sezon olacak mı?” gibi birçok tartışmayla başlamış, izleyicilerin çoğu da dizinin son sezonunu izlediğini düşünerek ekran başına geçmişti.

Dizinin yaratıcılarından ve yazarlarından Steven Moffat, aslında Doctor Who’da bayrağı Chris Chibnall’a devrederek Peter Capaldi’nin ayrılma kararının ardından dizi ekibinden ayrılacağını konuşmak üzere katıldığı bir yayında Sherlock’un muhtemel yeni sezonu hakkında konuştu.

Sherlock Şimdilik Öncelik Değil

Steven Moffat’ın açıklamarından anlaşılan, Sherlock’a devam edilmesi isteğinin olduğu fakat önceliğin Sherlock olmadığı…

“Reytingler son derece iyiydi. Yani sanıyorum ki (BBC) bize yeniden çekmeyi teklif edecekler ve biz de önce yapmamız gereken üç filmi çekeceğiz, sonrasında Benedict ve Martin’in de zamanı olursa planlar ve yola çıkarız.”

Peki, BBC Hayır Derse?

Moffat bunun da cevabını veriyor. BBC devam kararı vermezse dünyanın sonu olmayacağını söyleyen Moffat, “Bu diziyi yapmamızın ödülü ‘hayır’ cevabı olmaz, dizi bir fenomen olmuşken üstelik. Diziyi tekrar yapmamak (devam ettirmemek) iyi olabilir. Öyle olursa da olur,” ifadelerini kullandı ve “Hiçbirimiz sokakta aç kalmayız,” dedi.

Kaynak

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

benedict
Önceki Hikaye

Benedict Cumberbatch, Yeni Bir TV Uyarlamasıyla Geliyor

1980ler
Sonraki Hikaye

1980'ler: En Ölümcül On Yıl ID Xtra'da Başlıyor

En Son Yazılar