Stephen Kıng’in Kara Kule’sinde Idris Elba ve Matthew McConaughey Oynayacak

/
1 dakikalık okuma

Bir süredir rivayet halinde dolaşan, Stephen King‘in sıkı okurları başta olmak üzere türün meraklılarının “Olur mu acaba ya?” diye sordukları konu sonunda yeni sürprizlerle gün ışığına çıkmaya başladı.

idris-elba-matthew-mcconaughey-dark-tower

Stephen King’in başyapıt serisi Kara Kule, sinemaya uyarlanıyor. Haber kesin; üstelik başrol oyuncuları en az uyarlama haberi kadar heyecan verici: Idris Elba ve Matthew McConaughey. Stephen King, Twitter hesabından haberi şöyle duyurdu:

 

Kitaptaki Silahşor Roland Deschain rolünü Idris Elba alırken, Matthew McConaughey de Siyahlı Adam‘ı (Randal Flagg) oynayacak.

Nikolaj Arcel de filmin yönetmenliğini üstlendi. Entertainment Weekly’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Mad Max: Fury Road’ın başarısı bir yana, Kara Kule sadece çölde geçen gizemli bir kedi- fare kovalamacası olmayacak. Bu, yaklaşık 4 bin 250 sayfalık bir kitap serisi ve bilimkurgu, fantastik, korku türlerini de içinde barındıracak.”

İlk kez 1982 yılında yayımlanmaya başlanan sekiz kitaplık Kara Kule serisi, Türkçede Altın Kitaplar tarafından yayımlanmıştı.

Haberin ardından McConaughey ile Elba’nın, Twitter üzerinden kitaba gönderme yaparak şakalaşmaları dikkat çekti.McConaughey, “Yeni bir takipçin var” yazan Elba’yı  “Gel ve beni yakala, bekliyorum” diyerek cevapladı. 

Screen shot 2016-03-17 at 12.57.15

Kaynak: VanityFair

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

The Night Manager Süksesi

Sonraki Hikaye

Hannibal ve Person of Interest'te Yaprak Dökümü

En Son Yazılar