SHINING GIRLS │ Elizabeth Moss, zaman büken polisiye dizide saldırganının izini sürüyor

4 dakikalık okuma

Gerçeklik aslında bir bakış açısı meselesidir.

Apple TV+’ın yakında çıkacak olan dizisi “Shining Girls”ün akıldan çıkmayan fragmanı, bir saldırıdan sağ kurtulmanın boğucu travmasını gözler önüne seriyor ve bir katilin izini sürmek için gerekenleri anlatıyor.

“O herkes. O hiç kimse,” diyor Elisabeth Moss, 29 Nisan’da başlayacak olan şovun zaman bükücü fragmanında gazete arşivcisi Kirby Mazrachi olarak.

Kirby, yakın tarihli bir cinayetin kendi saldırısını yansıttığını fark ettiğinde, deneyimli muhabir Dan Velazquez’in (Wagner Moura) yardımıyla saldırganını bulmaya koyulur. Yine de ikili, bir dizi eski vakanın birbiriyle bağlantılı olduğunu ve Kirby’nin zaman, mekan ve kesinlik duygusunu bulanıklaştırdığını çabucak fark eder.

Moss’un yanı sıra Jamie Bell, Phillipa Soo ve Amy Brenneman da başroldeki diğer isimler. Lauren Buekes’in çok satan romanından uyarlanan “Shining Girls”ün baş yapımcılığını Leonardo DiCaprio, Jennifer Davisson ve Appian Way aracılığıyla Michael Hampton üstleniyor.

Orijinal romana göre, “Parlayan Kızlar” başlığı, Chicago’da Buhran döneminde bir serserinin zamanda yolculuk edebilmek için avlayıp öldürmesi gereken “potansiyelli parlak genç kadınlara” atıfta bulunuyor. Peki, “parlayan bir kız” hayatta kalırsa ne olur?

Emmy ödüllü Michelle MacLaren ilk iki bölümü yönetiyor ve MacLaren Entertainment için Rebecca Hobbs ile birlikte yürütücü yapımcılık yapıyor.

Başrolde oynayan, yöneten ve baş yapımcı olan Moss, “The Handmaid’s Tale”in yönetmenliğini ve baş yapımcılığını da üstlenen Daina Reid ile yeniden bir araya geliyor. Yazar Beukes ve Alan Page Arriaga ayrıca yönetici yapımcı olarak görev yapıyor.

Showrunner ve yardımcı yapımcı Silka Luisa, romanı ilk üç bölümle başlayan ve ardından her Cuma yeni bir bölümle başlayan sekiz bölümlük diziye uyarladı.

Apple TV+, en çok satan romanlardan uyarlanan bir dizi yüksek profilli TV projesine sahiptir. Akademi Ödüllü Samuel L. Jackson, Walter Mosley’nin yönettiği “The Life of Ptolemy Grey”de rol alırken, Oscar ödüllü Gary Oldman, İngiliz istihbarat ajanları hakkındaki romana dayanan casusluk gerilim filmi “Slow Horses”ta rol alacak.

Moss’a gelince, “Mad Men” mezunu kısa süre önce Kosova’nın En İyi Uluslararası Film dalındaki resmi girişi “Hive”da rol aldı. Moss, IndieWire’a özel olarak “güçlü kadın karakterleriniz olduğunda, birçok insan savunmasız olmaları gerektiğini veya zayıf olmaları veya o yere kadar büyümeleri gerektiğini düşünüyor” dedi.

Moss, “Açıkçası, bu gerçek bir kadına dayandığından, gerçek anlatıyı takip etmeniz gerekiyor” dedi. “Ve katılıyorum, hayatında yaptığı yolculuğa çıkabilmek için açıkça çok özel bir insandı.”

Fragman:

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

‘Salgın İstanbul’ kitabında 11 yazar, pandemi günlerinde başlayan kendi gelecek kurgularının yazdı

Sonraki Hikaye

Jocelyn Moorhouse’un ‘Savage River’ Dizisi Avustralya’da Çekimlere Başladı

En Son Yazılar