Jocelyn Moorhouse’un ‘Savage River’ Dizisi Avustralya’da Çekimlere Başladı

2 dakikalık okuma

Variety’nin özel haberine göre; Avustralya’nın Victoria eyaletinde, Australian Broadcasting Corporation ve ABD dağıtımcısı Dynamic Television için Jocelyn Moorhouse tarafından yönetilen altı bölümlük bir suç-gerilim filmi olan “Savage River”ın prodüksiyonu başladı.

Küçük kasabadaki evinde yeni bir cinayetle suçlanan eski bir kadın mahkûmu konu alan dizide başrolde Katherine Langford (“Thirteen Reasons Why,” “Knives Out”) var. Masumiyetini kanıtlamaya çalışırken, bildiğini sandığı her şeye şüphe düşüren uzun süredir gömülü sırları keşfeder.

Langford’a Jacqueline McKenzie (“Bloom,” “Reckoning”), Cooper Van Grootel (“One Of Us Lying,” “One True Loves”), Nadine Garner (“The Doctor Blake Mysteries”), James Mackay (“The Doctor Blake Mysteries”) eşlik ediyor. Bazıları ilk büyük rollerini üstlenen ek oyuncular arasında ise Miranda Anwar, Maia Abbas, Haya Abbas, Bill Zeng ve Hattie Hook yer alıyor.

Dizi, yazarlar Belinda Bradley, Franz Docherty ve baş yazar Giula Sandler (“Murders at White House Farm,” “Glitch”) tarafından ortaklaşa oluşturuldu. Yapım, federal bütçe yatırımı Screen Australia’sından büyük bir yatırımı ve Film Victoria ve The Post Lounge’dan ek destek aldı.

“Savage River, dokuz hafta boyunca Don McAlpine (“Moulin Ruge,” “The Dressmaker”) görüntü yönetmenliğiyle Melbourne ve Victoria’da çekilecek. Bu yıl Avustralya Yayın Kurumu’nda ve ABC kanalında yayınlanacak.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

SHINING GIRLS │ Elizabeth Moss, zaman büken polisiye dizide saldırganının izini sürüyor

Sonraki Hikaye

Kabus Sokağı │ William Lindsay Gresham

En Son Yazılar