Apple TV+, ‘Criminal Record’u dizi yapıyor

2 dakikalık okuma

Apple TV+, Peter Capaldi ve Cush Jumbo’nun tarihi bir cinayet mahkûmiyeti üzerine bir çekişme içinde dedektifler olarak yer aldığı, bir saatlik gerilim filmi Criminal Record’a sekiz bölümlük bir dizi yapıyor.

Dizi, BAFTA Ödülü adayı Paul Rutman (Vera, Indian Summers), Tod Productions ve STV Studios’tan geliyor. Londra’da dizinin üretimi devam ediyor.

Criminal Record, çağdaş Londra’nın kalbinde geçen güçlü, karakter odaklı bir gerilim filmi olarak tanımlanıyor. İsimsiz bir telefon görüşmesi, iki parlak dedektifi eski bir cinayet davasıyla ilgili bir yüzleşmeye sürükler: biri kariyerinin ilk aşamalarında olan genç bir kadın, diğeri ise mirasını korumaya kararlı, iyi bağlantıları olan bir adam. Dizi, ırk, kurumsal başarısızlık ve kutuplaşmış bir Britanya’da ortak bir zemin bulma arayışı konularına değiniyor. Capaldi (Doctor Who) Dedektif Başmüfettiş Daniel Hegarty’yi canlandırıyor ve Jumbo (The Good Fight) Dedektif Çavuş June Lenker’i cannlandırıyor.

Rutman, BAFTA İskoçya Ödülü sahibi Elaine Collins (Shetland, Vera), Capaldi ve Jumbo yönetici yapımcı olarak görev yapıyor. BAFTA ödüllü Jim Loach (Save Me Too, Oranges and Sunshine) dizinin yönetmenliğini yapıyor.

Capaldi, 2008-17 yılları arasında Doctor Who’nun başrolünde oynadığı karakter ile tanınır. Yakında The Devil’s Hour’da görülecek.

Jumbo, en çok CBS drama dizisi The Good Wife ve spinoff dizisi The Good Fight’taki avukat Lucca Quinn rolüyle tanınmaktadır. En son Stay Close adlı mini dizide görüldü.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Osman Hamdi Bey, Viyana Kriminal Müzesi ve Kriminal Müzecilik Üzerine

Sonraki Hikaye

Cinayet Sonrası

En Son Yazılar