Sherlock Holmes 3’ün Yönetmeni Dexter Fletcher: “Şu An İçin Beklemedeyiz”

/
3 dakikalık okuma

Geçtiğimiz haftalarda Robert Downey Jr., Sherlock Holmes 3 filminin izleyicilerle buluşmasını takiben “Sinematik bir Sherlock Holmes Evreni” kurmak istediğini söylemişti. Fakat bunun öncesinde filmin gerçekten izleyicilerle buluşması gerekiyor ve bu, yakın zamanda gerçekleşmeyecek gibi görünüyor. Sherlock Holmes film serisini Guy Ritchie‘den devralan yönetmen Dexter Fletcher, uzun zamandır beklenen devam filminin “şu an için askıda” olduğunu duyurdu.

Sherlock Holmes’ü konu alan iki film de gişe rekorları kırmıştı. Dolayısıyla üçüncü bir filmin gelmesine elbette kesin gözüyle bakılıyordu. Ne var ki ikinci Sherlock Holmes filmi, Sherlock Holmes: A Game of Shadows, 2011’de izleyicilerle buluştu. Şu anda 2020 yılındayız ve aradaki bu süre, bir devam filmi için oldukça uzun bir boşluk.

Warner Bros. serinin üçüncü filmini 2011’de duyurmuştu. Yıllar içinde de farklı senaryoların yazıldığı duyumlarını almıştık. 2018’de Warner Bros. üçüncü filmin 2020’nin sonlarında izleyicilerle buluşacağını açıklamıştı. 2019’da Guy Ritchie’nin serinin yönetmenliğinden ayrıldığını, Dexter Fletcher’ın yönetmen koltuğuna oturduğunu öğrendik. Yine aynı sene içinde Warner Bros. filmin yayın tarihini 2021’in sonlarına ertelediğini duyurdu.

Dexter Fletcher geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda şöyle söylüyor: “Dünya nereye gidiyor, önümüzdeki süreçte bizi neler bekliyor, tüm bunlar açıklığa kavuşana kadar beklemedeyiz.” Hareket alanlarının kısıtlı olmasının nedenini pandemiye bağlayan Fletcher ekliyor: “Bir şey yaratmak için grup halinde insanları bir araya getirmeniz, dünyanın farklı yerlerine taşımanız gerekiyor. Bir aşk sahnesini çekeceksiniz ama bunu nasıl yapabilirsiniz? Hepsi çok karmaşık.”

COVID-19 çağında devam edebilmenin yolunu bulan büyük film prodüksiyonları var elbette fakat Sherlock Holmes 3 bunlardan biri değil gibi görünüyor.

Filmin yayın tarihi şu an için hala 2021 Aralık ayı gibi görünüyor. Fakat bu tarihe sadık kalabilecekler mi önümüzdeki dönemde göreceğiz.


Sherlock Holmes Ne Yer Ne İçer? Buradan okuyabilirsiniz

Sherlock Holmes Ne Dinler? Buradan okuyabilirsiniz

Enola Holmes İncelemesini buradan okuyabilirsiniz

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Bertie Carvel PD James'in Müfettiş Dalgliesh Karakterini Canlandıracak

Sonraki Hikaye

BBC, CJ Tudor’un Çöp Adam Adlı Romanını Ekrana Uyarlıyor

En Son Yazılar