Kesinleşti: Keanu Reeves Hulu’nun ‘Devil in the White City’ Dizisinde Başrolde

2 dakikalık okuma

Hulu, Castle Rock‘ın yaratıcılarından Sam Shaw tarafından kaleme alınan Devil in the White City dizisinde Keanu Reeves’in başyapımcı ve başrol olarak yer alacağını resmen duyurdu.

Devil in the White City

Erik Larson’ın aynı adlı, çok satan romanından uyarlanan dizi, Daniel H. Burnham’ın hikâyesini anlatıyor. Resmi logline’a göre; “Burnham, 1893 Şikago Dünya Fuarı ile tarihe damgasını vurmak için yarışan talepkar ama vizyon sahibi bir mimar. Dr. H. H. Holmes ise Amerika’nın ilk modern seri katili ve ‘Murder Castle’ın (Cinayet Kalesi) arkasındaki kötü şöhretli adam.

Reeves’in dizide yer alacağı ocak ayında bildirilmişti. Ancak yayıncı tarafından ilk kez onaylandı. Reeves’in iki karakterden hangisini oynayacağı ise henüz belli değil. Shaw’ın showrunner’ı ve yapımcısı olduğu dizide birçok ünlü isim yer alacak. Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio, Reeves ve dizinin yönetmeni Todd Field gibi ünlü isimler dizinin yapımcıları arasında.

Devil in the White City, Reeves’in televizyona ilk kayda değer girişi olacak. Daha önce iki sezon boyunca devam eden ve Pop TV’de yayınlanan İsveç komedisi Swedish Dicks‘te oynamıştı. Ayrıca Easy to Assemble ve Interrogations Gone Wrong internet dizilerinde konuk oyuncu olarak yer almıştı. Fox’un kısa ömürlü Hollywood hiciv dizisinin pilot bölümünde de bir cameo’su var. Ayrıca animasyon dizi Bill & Ted’de, Ted’i seslendirmişti.

Reeves’in son filmleri arasında Bill & Ted Face the Music (2020), The Matrix Resurrections (2021) ve DC League of Super-Pets (2022) yer alıyor. 24 Mart 2023’te çıkacak olan devam filmi John Wick: Chapter 4‘te John Wick rolünü yeniden canlandırmaya hazırlanıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Netflix'teki En İyi 12 Gerçek Suç Belgeseli

Sonraki Hikaye

Nordik Polisiye Roman Yazarı Camilla Läckberg’ten ‘The Beach Hotel’ Suç Draması Geliyor

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…