‘Peaky Blinders’ Filmi Neredeyse Yazıldı

/
3 dakikalık okuma

Peaky Blinders dizisinin yaratıcısı Steven Knight, ‘Peaky’ filminin senaryosunun neredeyse hazır olduğunu söyledi. Steven Knight’ın sevilen İngiliz suç dizisi Peaky Blinders geçtiğimiz günlerde altı sezonun ardından final yaptı. Ancak dizinin hayranlarının hala sabırsızlıkla bekleyecekleri çok şey var. Knight, hikâyeyi bir uzun metrajlı filmle devam ettirme planlarından uzun zamandır söz ediyordu. Showrunner’a göre, nispeten yakın bir zamanda çekimlere başlanabilir.

Knight, Heart Breakfast Show’da yapılan yeni bir röportajda “Evet, şu anda yazıyorum,” dedi. “Yazmayı neredeyse bitirdim ve çekeceğiz… Birmingham’daki Digbeth’te bazı film ve televizyon stüdyoları kuruyorum.”

Peaky Çetesi Eve Dönüyor

Peaky Blinders‘daki karakterler kurgusal olsa da bir çetenin adını taşıyorlar. Knight, filmi gerçek hayattaki Peaky Blinders’ın gerçekten aktif olduğu bölgelerde çekmeyi planladığını açıkladı.

“Filmi Digbeth’teki stüdyolarda ve Digbeth’te bazı sokaklarda çekeceğiz,” dedi. “Digbeth ve Small Heath, Peaky Blinders çetesinin gerçekte dolaştığı yerler. Yani ‘Peaky’ eve geliyor diyebiliriz.”

Peaky Blinders

Dizinin hayran kitlesi, altı yıl boyunca yavaş ama istikrarlı bir hızla büyüdü. Birçok hayran diziyi Netflix’te gösterilmeye başlayınca keşfetti. Son sezonlardan önce artık dizinin hayran kitlesi de belli bir noktaya ulaşmıştı. Knight, film yapmanın özellikle çekici yönünün, hayranların Peaky Blinders‘ı bir araya gelerek, sinemada izlemelerine izin vermek olduğunu belirtti.

“İnsanların toplu olarak izleyebileceği bir ‘Peaky’ etkinliği yapmayı dört gözle bekliyorum,” dedi. “Yani, sosyal medya topluluğu çok güçlü ve insanlar birbirleriyle konuşuyor. Ama aslında fiziksel olarak birlikte olmak gerçekten ilginç olacak.”

Peaky Blinders hayranları, Knight’ın filmde nasıl bir hikâye kurguladığını görmek için biraz bekleyecek. Dizide Thomas Shelby’yi oynayan Cillian Murphy, geçtiğimiz günlerde filmin içeriği hakkında hiçbir fikri olmadığını söyledi. Ancak Murphy de katılmayı dört gözle bekleyenlerden.

Murphy; “Bir senaryo okumak için herkes kadar heyecanlı olurdum. Ama bence herkesin biraz ara vermesi iyi oldu. Bu her zaman sağlıklı bir şeydir ve sonra yeniden bir araya gelebiliriz. Steve delicesine meşgul ve aranan bir yazar. Ama her şeyden önce ‘Peaky’ yazmayı sevdiğini biliyorum. Bu yüzden zamanı geldiğinde anlatılacak daha fazla hikâye varsa orada olacağımı düşünüyorum,” dedi.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Geleceğin Suçları ve Geçmişin Sanatı: 'Crimes of the Future'

Sonraki Hikaye

Netflix'teki En İyi 12 Gerçek Suç Belgeseli

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…