Steven Knight Peaky Blinders’ın bir filmle sonlanacağını açıkladı

2 dakikalık okuma

BAFTA ödüllü efsanevi dizi Peaky Blinders, şu sıralar çekimleri devam eden altıncı ve son sezonuyla izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bugün dizinin yaratıcısı Steven Knight’tan bir açıklama daha geldi. Knight dizinin başka bir formda sonlanacağını açıkladı. Knight, Deadline’a verdiği röportajda, “Covid-19 planlarımızı değiştirdi ama şunu söyleyebilirim ki başından beri planım Peaky’yi bir filmle bitirmekti. Öyle de olacak,” açıklamasında bulundu.

Peaky filmi için henüz kesinleşmiş bir tarih ya da kurgu süreci yok fakat seriyi bir filmle bitirmek, kendi endüstrisini yaratmış efsanevi dizi için doğru son gibi görünüyor. Knight’ın da söylediği gibi Peaky Blinders “ölmeyecek bir canavar.”

Knight daha önce yedinci sezon için de plan yaptıklarını açıklamıştı fakat pandemi sektördeki çoğu iş gibi Peaky Blinders planlarını da sekteye uğrattı.

Dizinin yaklaşık bir yıl kadar geciken altıncı sezon çekimlerine pazartesi günü başlandı. Dizinin yapımcılarından Caryn Mandabach, altıncı sezonun en iyi sezon olacağı iddiasında bulunuyor.

Başarılı oyuncu Cillian Murphy’nin başrolde olduğu Peaky Blinders ilk sezonuyla ekranlara gelmiş ve ilk günden izleyicilerin büyük beğenisini kazanmıştı. Beşinci sezonuyla daha da geniş bir izleyici kitlesine ulaşan Peaky Blinders‘ın yeni sezonu ve Peaky filmiyle ilgili detaylar merakla bekleniyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Lee Child'ın 61 Saat Romanı ve Jack Reacher Üzerine

Sonraki Hikaye

XIII: Frankofon Ekolünün Ünlü Casusluk-Politik Gerilim Serisi

En Son Yazılar