Ona Karada Ölüm Yok!

/
2 dakikalık okuma

Tüm zamanların en iyi gişe yapan aksiyon serilerinden “Die Hard/Zor Ölüm”, gelecek yıl altıncı kez beyazperdede olacak. 60’ını deviren Bruce Willis ile birlikte ama farklı bir yapımla…

Evinde ayaklarını uzatıp filmi koltuğundan izleyebileceğini düşünebilirsiniz. Normal olanı bu ama Bruce Willis; üstelik artık 60’ını geçmiş olmasına rağmen, kendisini en büyük aksiyon yıldızları arasına sokan “Die Hard” serisinin altıncı filminde yeniden kamera karşısına geçmeye hazırlanıyor.

diehard2Bruce Willis, altıncı filmde de var

Geçenlerde Britanyalı büyük aktör Alan Rickman’ın (1988 yılında çekilen ilk filmde kötü adam “Hans Gruber”i canlandırmıştı) ölümüyle bir kez daha gündeme gelen serinin yeni filmi, baş karakter “John McClane”in gençliğine gidiyor. 1979 yılının yılbaşı gecesi açılan filmin yönetmeni, Len Wiseman. Wiseman, geçen yıl sonunda çıkan dedikoduları yalanlıyor öncelikle. Bruce Willis, çok kısa görünmeyecek perdede. Açıklaması şöyle devam ediyor: “John McClane’in geçmişini bilmiyoruz. Bir aşk öyküsü izlemedik. Holly ile (Bonnie Bedlia) nasıl tanıştıklarını görmedik, 70’lerin sonunda nasıl bir polis olduğunu bilmiyoruz. Bu hep üzerinde düşündüğüm bir fikirdi. Şimdi çekiyoruz.”

Genç McClane kim olacak?

Senaryo ve oyuncu kadrosu netleşmese de (Bruce Willis hariç tabii) “Genç McClane”in bir kez daha teröristlerle boğuşacağı kesin. O kesin de, “Genç McClane”i hangi aktörün canlandıracağı henüz belli değil. “Die Hard: Year One” adını taşıyacak filmin gelecek yıl vizyona girmesi bekleniyor.

Toplam gişesi 1.5 milyar dolara yakın

İlki 1988 yılında çekilen “Die Hard”ı, 1990’da “Die Hard 2”, 1995 yılında vizyona giren Jeremy Irons ve Samuel L. Jackson’lı “Die Hard with a Vengeance”, 2007’de çekilen “Live Free or Die Hard” ve 2013 yapımı “A Good Day to Die Hard” izlemişti. Beş filmin dünya genelindeki toplam gişesi, 1.5 milyar dolara yakın…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

“24” EKRANA DÖNÜYOR AMA...

Sonraki Hikaye

“Elmas Hançer” Peter James'in

En Son Yazılar