Bronson’dan Willis’e: Death Wish Yeniden Çevriliyor

/
2 dakikalık okuma

Charles Bronson’ın başrolünde olduğu Death Wish, 40 küsur yıl sonra yeniden beyazperdeye geliyor. Kadro sağlam: Başrolde Bruce Willis’i izleyeceğiz. Vincent D’onofrio ve Dean Norris de yanında. Yeniden çevrimin yönetmeniyse Eli Roth…

Charles Bronson
Charles Bronson

Bit pazarına nur yağmış durumda. Hollywood’da senaryolar tükendi desek değil; yapımcılar, yazarlar, yönetmenlerin basireti bağlandı desek o da değil ama uyarlamalardan, yeniden çevrimlerden geçilmiyor birkaç yıldır. Son örnek Charles Bronson’ın Death Wish‘i (bizde nedense Yara ismiyle gösterilmiş zamanında.) 1974 tarihli film, döneminde çok ses getirmiş, devam filmleri çekilmişti. Brian Garfield’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan Death Wish‘te mimar Paul Kersey’nin karısını döverek öldüren, küçük kızına da tecavüz eden bir grup caninin peşinden gitmesi hikâye ediliyordu.

Kadro sağlam

Charles Bronson’ın canlandırdığı adaleti kendi elleriyle yerine getiren Kersey karakteri ve dolayısıyla filmin kendisi, suçluyu yücelttiği, insanları suça teşvik ettiği savı ve şiddet dozu nedeniyle eleştirilmişti. Ancak 70’li yılların Amerika’sındaki suç oranının yüksekliği dikkate alındığında filmin sahiplenilmesi ve ticari başarısı şaşırtıcı değildi.
Bugünün Amerika’sında bu durum nasıl yankı bulur bilemeyiz ama kadronun sağlamlığı ve konunun çekiciliğiyle Death Wish’in yeniden çevriminin de iyi iş yapacağını öngörmek mümkün. Kadro demişken; Paul Kersey’yi Bruce Willis canlandırıyor bu kez. Onun kardeşi rolünde Daredevil dizisi, The Magnificent Seven ve Jurassic World filmlerinden tanıdığımız Vincent D’onofrio’yu izleyeceğiz. Yan kararterlerden biri de Breaking Bad‘in unutulmaz oyuncularından Dean Norris.

Eli Roth
Eli Roth

Çekimler eylül sonunda başlıyor

Filmin yönetmeniyse Hostel serisi ve Green Inferno‘da korkutan, Keanu Reeves’li son filmi Knock Knock‘la ana akıma yönelen Eli Roth.
Çekimlere eylül sonunda Montreal ve Şikago’da başlanması bekleniyor…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Paloma Yayınevi'nden Gerçek Suç Hikayeleri

Sonraki Hikaye

Sopranos ile Kıyaslanan Gomorrah ABD'de

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…