“24” EKRANA DÖNÜYOR AMA…

/
2 dakikalık okuma

Tüm zamanların en çok izlenen polisiye-gerilimlerinden “24”, ekrana geri dönüyor. Ama… Aması var ve sanırız dizinin tutkunları bundan pek hoşlanmayacak…

Gerçek zamanlı dizi, 2014 yazında yayınlanan 12 bölümlük mini “Live Another Day” sezonuyla veda etmişti izleyicisine. Aslında dizi 2010 yılında 8. sezonuyla tamamlanmıştı. Yani, bu “24”ün ikinci geri dönüşü olacak.

Açıklama, dizinin yapımcısı FOX’un iki patronundan geldi. Gary Newman, “Şu anda bundan başka bir şey düşünmüyoruz” derken, diğer patron Dana Walden, geri dönüş için net tarih vermemekle birlikte 2016 bitmeden “24”ün tekrar izleyici karşısında olacağını vurguladı.

Jack Bauer yok!24-2

Walden’ın tek söylediği bu değildi ama. Dizinin tutkunlarını üzecek bir açıklaması daha vardı. 9 sezonun tamamında yer alan başrol oyuncusu Kiefer Sutherland’in muhtemelen yeni bölümlerde olmayacağını söyledi Walden. Açıklaması şöyle: “Kiefer ile bu konuyu görüştük. Bu yeni bölümlerde olmayabilir. Daha netleşmedi ama. Daha orada değiliz. Yine de onun yeni bölümler için bizi destekleyeceğini biliyoruz.”

Sutherland, eylül ayında “Bir aktör olarak bana verilmiş en güzel hediyelerden biriydi ’24’. Benim için bitti, artık başka işler yapmak istiyorum” açıklamasını yapmıştı zaten.

İkna edilebilir mi bilmiyoruz ama “Jack Bauer”sız bir “24”ün tuhaf olacağı kesin…

İlk kez 2001 yılı sonunda izleyici karşısına çıkan bol Altın Küre ve Emmy ödüllü “24”te Terörle Mücadele Birimi’nin eski yöneticisi Jack Bauer’in (tabii ki Sutherland) çevresinde yaşanan aksiyon dozu yüksek olaylar anlatılıyordu. Her şey 1 saatlik gerçek zamanlı bölümlerde aktarılıyordu seyirciye.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Sherlock Holmes'ün Evinin Planları

Sonraki Hikaye

Ona Karada Ölüm Yok!

En Son Yazılar