Nilde Ölüm

Agatha Christie Romanından Uyarlanan Nil’de Ölüm, Ekim’de Vizyonda

/
2 dakikalık okuma

Agatha Christie’nin 1937 tarihli romanından uyarlanan Nil’de Ölüm yönetmenliğini Kenneth Branagh’ın yaptığı, takıntılı aşkla tetiklenen duygusal kaos ve ölümcül sonuçları hakkında cüretkâr bir gizem-korku filmi.

Belçikalı dedektif Hercule Poirot’nun göz alıcı nehir vapurunda geçen Mısır tatili, mükemmel görünen bir çiftin huzurlu balayı trajik bir şekilde yarıda kesilince korkunç bir katil arayışına dönüşür.

Uçsuz bucaksız çöllerde ve görkemli Giza piramitlerinin destansı manzarasında geçen bu dizginlenmemiş tutku ve aciz kıskançlığın öyküsü, vapurun kozmopolit, kusursuz giyimli gezginler grubunu ve filmin izleyicilerini şoke edici karmaşıklıkta tahmin yürütme serüveni yaşatıyor.

Nil’de Ölüm filmi, 2017’nin dünya çapında hit olan filmi Doğu Ekspresi’nde Cinayet yapım ekibini yeniden bir araya getiriyor ve beş kez Oscar adayı olan Kenneth Branagh, ikonik dedektif Hercule Poirot rolünde karşımıza çıkıyor.

Kendisine dört kez Oscar adayı Annette Bening, Russell Brand, Ali Fazal, Dawn French, Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Emma Mackey, Sophie Okonedo, Jennifer Saunders ve Letitia Wright da dahil olmak üzere yıldızlardan oluşan bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor.

Christie romanından uyarlanan ve senaryosu Michael Green tarafından yazılan Nil’de Ölüm filminin yapımcılığını Kenneth Branagh, Judy Hofflund, Ridley Scott, Mark Gordon, Simon Kinberg ve Kevin J. Walsh üstleniyor. Matthew Jenkins, James Prichard ve Matthew Prichard ise İdari Yapımcı olarak görev alıyor.

Nil’de Ölüm fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Her Türlü Leonardo Sciascia

Sonraki Hikaye

Belleğin Karanlık Dehlizlerinde: Karanlık Dükkânlar Sokağı

En Son Yazılar