Kenneth Branagh Üçüncü Hercule Poirot Filmi İçin Kolları Sıvadı

/
2 dakikalık okuma

20th Century Studios, Kenneth Branagh’ın yönetmenliğini üstlendiği, Agatha Christie romanlarından uyarlanan Hercule Poirot serisinin üçüncü filmi “A Haunting in Venice”in oyuncu kadrosunu duyurdu.

Doğaüstü gerilim ögelerini de barındırdığı söylenen filmde başrolde yani Hercule Poirot rolünde yine Branagh karşımıza çıkacak. Tina Fey, Jamie Dornan, Michelle Yeoh, Kyle Allen, Camille Cottin, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly ve Riccardo Scamarico da kadroda yer alan diğer oyunculardan.

İkinci Dünya Savaşı sonrası Venedik’te geçen film, ünlü dedektif Poirot’nun yer aldığı bir başka gizem hikayesini beyazperdeye taşımayı amaçlıyor. Christie’nin Elmayı Yılan Isırdı isimli eserinden esinlenen filmde artık emekli olan ve kendi seçtiği sürgün hayatını yaşayan Poirot, misafirlerden biri öldürüldüğünde isteksizce de olsa bir kez daha bunu kimin yaptığını bulmak zorunda kalıyor.

Branagh’ın yanı sıra 2017 yapımı “Murder on the Orient Express” ve bu yılki “Death on the Nile” filminin arkasındaki yaratıcı ekip de Poirot serisinin üçüncü filmi için geri dönüyor. Bu ekibe senarist Michael Green, yapımcı Judy Hofflund ve yönetici yapımcılar Louise Killin ve James Prichard’ın yanı sıra yapımcılar Ridley Scott, Simon Kinberg ve Mark Gordon da dahil.

Filmin prodüksiyonu Kasım ayında başlayacak. Çekim mekanları arasında Londra’daki Pinewood Stüdyoları yer alıyor ve bunun yanında Venedik’te mekan çalışmaları devam ediyor. Film, 2023’te ülke çapında sinemalarda gösterime girecek.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

Sonraki Hikaye

Cinayet Dosyası'nın Jessica Fletcher 'ı Hayatını Kaybetti

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…