Müjde: “BRON/BROEN” Geri Dönüyor

/
1 dakikalık okuma

Bu mecrada hep diziler bitiyor diye karalar bağlamayacağız ya; bu kez müjdeli haberimiz var size: Gönlümüzde taht kurmuş Saga Norén’li (Sofia Helin) “Bron/Broen” dizisi, çok büyük ihtimalle 4. sezonuyla geri dönmeye hazırlanıyor…

ABD’ye transfer olduktan sonra aynı adla (“Bridge/Köprü”) çekilip popülerliği katlansa da polisiyeseverlerin gönlünde Saga Norén’li (Sofia Helin) “Bron/Broen” dizisinin yeri ayrı, biliyoruz.
Geçen yıl 3. sezonuyla ekrana gelen İskandinav polisiyesi, sadece İngiltere’de 2 milyondan fazla izleyiciyi ekran başına toplayarak yabancı dilde yayınlanan bir dizi için rekor kırmıştı. Dizinin hayranları, devamı gelir mi diye merak ve heyecanla -hatta biraz öfke de biriktirmiş olabilirler- beklerken müjdeli haber geldi sonunda.

Saga Norén ile 4. sezona doğru

Dizinin yaratıcısı Hans Rosenfeldt, İsveç’in SVT ve Danimarka’nın DR kanallarıyla görüşmelerin sürdüğünü açıkladı. Rosenfeldt, “4. sezonun olup olmayacağını açıklayamam ama büyük ihtimalle dizi sürecek” dedi.
Bu açıklamanın dizinin hayranlarına umut vermesi yeterli. Başrolleri üstlenen Sofia Helin ile (kendisi 221B derginin ikinci sayısında kapakta yer alıyor) ortağı Thure Lindhardt’la da görüşülmüş, onayları alınmış üstelik. İş, resmi açıklamaya kaldı anlayacağız.
Hadi inşallah!

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Sherlock'un El Yazması Müzayedeye Çıkıyor

Sonraki Hikaye

Polisiye Dünyası 221B Dergi Lansmanında Buluştu

En Son Yazılar