Mehmet Eroğlu Uyarlamasında Nejat İşler Başrolde

/
2 dakikalık okuma

Başarılı oyuncu Nejat İşler, Mehmet Eroğlu ‘nun aynı isimli romanından uyarlananİyi Adamın 10 Günü isimli filmde başrolde izleyicilerin karşısına çıkacak.

İyi Adamın 10 Günü, Ay Yapın tarafından Netflix için çekilecek.

Nejat İşler’in hayat vereceği eski avukat Sadık’ın 10 günlük macerasını konu alan filmin yönetmen koltuğunda Uluç Bayraktar oturuyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Nejat İşler’in yanı sıra Barış Falay, Esra Ronabar, Nur Fettahoğlu, Şenay Gürler, Erdal Yıldız, Rıza Kocaoğlu, İlayda Alişan, İlayda Akdoğan ve Kadir Çermik rol alıyor.

Nejat İşler daha önce de yine Mehmet Eroğlu’nun “9,75 Santimetrekare” adlı romanından uyarlanan ve yine Uluç Bayraktar’ın yönettiği 9,75 filminde rol almıştı. Filmin oyuncu kadrosunda Nejat İşler’in yanı sıra Funda Eryiğit, Berkay Ateş, Menderes Samancılar ve Ercan Kesal yer almıştı.

Mehmet Eroğlu’nun İyi Adamın 10 Günü romanı hakkında

Dört kadın ve bir adam. Kadınlardan en alımlısı ona ihanet etti; en zengini ondan çetrefil bir bilmece çözmesini istedi; en kurnazı labirentten çıkışı gösterdi; en seveceni ise hayatını hiç olmadığı kadar güzelleştirdi…

On günde olup biten bir muamma… Kayıp bir meleğin peşine düşen herkesçe “iyi bir adam” olarak bilinen eski avukat Sadık’ın hafiyelik ve hayatındaki kadınlarla yüzleşme hikâyesi…

İyi Adamın On Günü, Mehmet Eroğlu’nun dünyasında ayrıksı duracak yeni ve kıymetli bir parça. Katman katman açılan; yalanlarla, hazlarla ve esrarengiz cinayetlerle örülü şaşırtıcı bir polisiye. “Adalet, adalet dedin mi, Alyoşa ya da Mişkin kalmak mümkün değil.”

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Dünyanın en meşhur kriminoloğu Julia ’nın maceraları devam ediyor

Sonraki Hikaye

Şahsiyet dizisinin Meksika Uyarlaması Asesino del Olvido HBO Max'te

En Son Yazılar