Dünyanın en meşhur kriminoloğu Julia ’nın maceraları devam ediyor

/
2 dakikalık okuma

Polisiye çizgi roman serisi Julia , Türkçedeki macerasına Mylos Kitap etiketiyle devam ediyor. Kaldığı yerden her ay yeni bir sayısıyla okurlarla buluşan Julia, 77. sayısıyla raflarda yerini aldı.

Julia’nın yaratıcısı Giancarlo Berardi, bizde de çok sevilen Ken Parker’ın serüvenlerini yazan ünlü bir çizgi roman yazarı ve senaristidir. Julia’nın grafik yaratımında ünlü oyuncu Audrey Hepburn’den esinlenilmiştir.

Güzel kriminoloğumuz Julia, “Evdeki Tehdit”te, bir aileyi rehin alan banka soyguncusunun peşinde… Oscar adlı bir serseri, başarısız bir banka soygununun ardından polisten kaçarken bir arabaya çarpar. Arabanın içindeki anne ve çocuğunu rehin alarak onların evine yerleşir. İhbar üzerine polis evi kuşatır ve sıcak saatler başlar.

Bu serüvende Julia ile dedektif Webb arasındaki tatlı sert tartışmalara bir kez daha tanıklık ediyoruz. Webb, her zamanki gibi olaya doğrudan sert bir şekilde müdahaleyi savunurken; Julia, zanlının kişiliğini analiz ederek, kansız bir çözüm peşinde koşuyor. Evin içindeyse Oscar ve rehin alınan aile arasında, okuyucuyu diken üstünde tutan olaylar yaşanıyor. Saatler geçtikçe gerilim tırmanıyor; beklenmedik bir finalle serüven sonlanıyor.

Başarılı senaryoları ve gerçekçi çizgileriyle sıradan bir çizgi roman olmanın çok ötesine geçen Julia’yı, polisiye roman sever okurların da çok beğeneceğine eminim.”
Batuhan Cantürk (221B dergi yazarı)

Julia’yı Mylos dükkandan temin edebilirsiniz.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Polisiye ve Gerilim Filmi Kin 'in Resmi Fragmanı Yayınlandı

Sonraki Hikaye

Mehmet Eroğlu Uyarlamasında Nejat İşler Başrolde

En Son Yazılar