Martin Beck Serisinden “Kayıp İtfaiye Arabası” Yayımlandı

/
2 dakikalık okuma

Modern polisiye edebiyatının mihenk taşlarından olan İsveçli yazarlar Maj Sjöwall ve Per Wahlöö’nün 1960 ve 70’lerde yazdıkları on seriden oluşan Martin Beck efsanesi Ayrıksı Kitap’tan yayımlanmaya devam ediyor.

Kendini, kariyerinin en garip ve en unutulmaz cinayetlerden birinin ortasında bulan Martin Beck’in bu yeni macerası okuruna serinin her hikâyesinde olduğu gibi dur durak bilmeyen bir koşturmaca ve takip sunuyor.

Martin Beck’in bu macerasında bir binada yaşanan patlama akıllara birçok soruyu getirmiştir: Bu bir kundaklama mıdır? İntihar mıdır? Yoksa sıradan bir gaz patlaması mıdır?

Kayıp İtfaiye Arabası okuruyla buluştu

Modern toplumun ekşi dokusuna ayna tutarken tüm dünyada sayısız polisiye yazarına da esin kaynağı olan serinin beşinci kitabı Kayıp İtfaiye Arabası okuruyla buluştu. Sürükleyici ve derin polisiye serilerinden biri olan bu kitapta bir binada yaşanan patlamayla akıllara gelen birçok sorunun cevabı Martin Beck ve okurlar tarafından çözülmeye çalışılacak.

“Bulmacanın parçaları tam yerine oturup sonra tekrar yıkılırken harika bir hızda ilerliyor. Kayıp İtfaiye Arabası kesinlikle etkileyici.” Publishers Weekly

“Çok iyi bir iş çıkarılmış. Cinayet masasının kuruntulu şefi Martin Beck’le yıldızlaşan bu kitap tam son paragrafa doğru iyice afallatıyor.” New York Magazine

“Sürükleyici bir okuma, zekice kurgulanmış.” The Guardian

Edip Cansever’in, “Biz aykırıya, ayrıntıya, ayrıksıya, azınlığa tutkunuz,” dizelerinden esinlenen yayın çizgisiyle yayın hayatına adım atan Ayrıksı Kitap, kitap türlerinde de ayrıksılık gösteriyor. Kayıp İtfaiye Arabası kitabının ayrıksı türü, “Bana öyle bir kitap verin ki başkahramanıyla birlikte olay çözelim,” olarak belirtiliyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Günün Roman Önerisi: Trevanian İmzalı "Kasaba"

Sonraki Hikaye

Law&Order: SVU'dan Elliot Stabler Geri Dönüyor

En Son Yazılar