‘Killing Eve’ Dördüncü ve Son Sezon Prömiyer Tarihini Belirledi

2 dakikalık okuma

Eve (Sandra Oh) ve Villanelle (Jodie Comer) o köprüde birbirlerinden uzaklaştıktan sonra ne olduğunu görmek için 31 Mayıs 2020’deki son bölümden bu yana uzun bir bekleyiş oldu. Ama neyse ki, bu bekleyiş neredeyse bitti.

Entertainment Weekly’nin haberine göre, Killing Eve’in dördüncü ve son sezonu 27 Şubat Pazar günü ilk iki bölümüyle BBC America’da yayınlanacak. (İlk gösterim bir hafta erken AMC+’da yayınlanacak ve ertesi gün AMC’de yayınlanacak.) Dizide ayrıca Fiona Shaw’ı Carolyn (Steve Pemberton’ın Paul’ü 3. Sezon finalinde öldüren) ve Kim Bodnia, Konstantin olarak canlandırıyor.

Yönetici yapımcı Sally Woodward Gentle, EW’ye 4. Sezonda Eve ve Villanelle’in “birbirleri için ne anlama geldiklerini ve hayatlarının şimdi ne anlama geldiğini anlamaya çalışacaklarını” açıkladı. Carolyn soğukkanlılıkla bir adamı vururken, oğlunun vurulmasından kimin sorumlu olduğunu bulmaya çalışıyor. Bu sezon önceki sezonlardan çok daha kişisel ve tutkulu olacak.”

Gerilimin sonuncusu sezonu olacak sekiz bölümlük sezon Mart ayında duyuruldu. Oh, o zaman yaptığı açıklamada, “Killing Eve benim en büyük deneyimlerimden biri oldu ve yakında Eve’in olağanüstü zihnine geri dalmayı dört gözle bekliyorum” dedi. “Hikayemize hayat veren tüm oyunculara ve ekibe ve bize katılan hayranlara çok minnettarım ve heyecan verici ve öngörülemeyen dördüncü ve son sezonumuz için geri dönecekler.”

Diziyi, Laura Neal baş yazar olarak devraldı (1. Sezonda yaratıcı Phoebe Waller-Bridge, 2. Sezonda Emerald Fennell ve 3. Sezonda Suzanne Heathcote’un ardından). 4. Sezonun baş yapımcıları olarak Neal ve Woodward Gentle’a katılan isimler arasında Lee Morris, Waller-Bridge, Gina Mingacci, Damon Thomas ve Oh yer alıyor.

Killing Eve, Dördüncü ve Final Sezon Prömiyeri, 27 Şubat 2022 Pazar günü BBC America’da yayınlanacak.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Yaprak Öz'den Yeni Polisiye: Dolapta Biri Var

Sonraki Hikaye

Charlie Cox, Olga Kurylenko ve Oona Chaplin, Casus Dizisi ‘Treason’da Başrolde

En Son Yazılar