Londra Yeraltı Katili Kieran Kelly’nin Hikâyesi Prime Video’da İzleyiciyle Buluşacak

1 dakikalık okuma

Londra Yeraltı Katili olarak bilinen Kieran Kelly’nin hayatını konu alan bir belgesel çekiliyor. Yapım, Prime Video‘da izleyicilerle buluşacak.

Kieran Kelly

İngiltere’nin en azılı seri katili olduğu düşünülen Kieran Kelly, 1983 yılında bir hırsızlık suçundan tutuklandı ve hücresindeki bir başka mahkumu çoraplarıyla boğarak öldürdü. Sonraki polis sorgularında Kelly, başka cinayetler işlediğini ve insanlara saldırdığını iddia etti. Bu suçlar arasında birini trenin önüne itmek, yakmak ve hatta zehirlemek gibi eylemler vardı. 2001 yılında hapishanede ölen Kelly’nin itirafları, büyük bir soruşturmanın başlamasına sebep oldu.

Amazon için birçok gerçek suç belgeseli üreten Woodcut Media, bu belgeselin yapım şirketi olarak görev alacak. Yönetmen koltuğunda ise Jo Conchie-Power oturacak.

kieran kelly

Yürütücü yapımcı Matthew Gordon konu hakkında “Kelly’nin hayatını incelerken, toplumun kenarında yaşayan bir bireyin iç dünyasına ışık tutuyoruz. İşlediğini iddia ettiği korkunç suçlar, yıllarca süren bağımlılığı sebebiyle uydurma olabilir. Bu film, sadece bu suçların gerçekliğini değil, aynı zamanda toplumun göz önünde olan bir yeraltı dünyasında işlenen şiddete tepkisini de sorguluyor.“ dedi.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

Sonraki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

En Son Yazılar